Podlaski System e-Zdrowie

aktualizacja: 2018-10-25 15:00:31     nr wiadomości: 37561     przeczytano: 1640     Ilość komentarzy komentarze: 0

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie umożliwia mieszkańcom korzystanie z Portalu Pacjenta, który ma za  zadanie ułatwić dostęp do usług z obszaru zdrowia.

Portal Pacjenta uruchomiony został w wyniku prac nad projektem PSiEZ realizowanym w partnerstwie z 30 podmiotami leczniczymi województwa podlaskiego, 10 powiatami w tym Powiatem Grajewskim oraz Województwem Podlaskim (Lider).

Ideą Portalu Pacjenta jest usprawnienie komunikacji pomiędzy pacjentem a podmiotem leczniczym, umożliwienie elektronicznej rejestracji do poradni oraz zapewnienie pacjentowi dostępu przez Internet do swojej dokumentacji medycznej. Portal Pacjenta, prócz kluczowych funkcjonalności, takich jak e-Rejestracja i Elektroniczna dokumentacja medyczna zawiera część informacyjną dotyczącą:

 podmiotów leczniczych zintegrowanych wokół Portali Pacjenta, m.in.: danych kontaktowych, opisu działalności, bieżących informacji z zakresu świadczonych przez podmioty lecznicze usług;
 aktualności z obszaru profilaktyki zdrowotnej, dostępnych badań, wydarzeń promedycznych, czy strefę wiedzy z zakresu ochrony zdrowia.

Dostęp do portalu możliwy jest po założeniu i aktywacji konta użytkownika; aby założyć konto na Portalu Pacjenta Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie należy:

1. Wejść na stronę ezdrowie.wrotapodlasia.pl.

2. Wybrać opcję Załóż konto znajdującą się  w rogu ekranu.

3. Kliknąć opcję Zarejestruj się jako pacjent.

4. Wypełnić podstawowe dane użytkownika.

5. Wprowadzić dane kontaktowe (opcjonalnie) zaznaczając opcję Uwzględnij dane adresowe. Dane kontaktowe są niezbędne do prawidłowej e-Rejestracji. Wprowadzenie danych kontaktowych umożliwi podmiotowi leczniczemu kontakt z pacjentem, w przypadkach np. konieczności zmiany terminu wizyty.

6. Zapoznać się z Regulaminem korzystania z Portalu Pacjenta i zaznaczyć pole o jego akceptacji.

7. Wpisać kod weryfikujący Captcha.

8. Zatwierdzić wprowadzenie danych przyciskiem Załóż konto.

9. Konto użytkownika zostało założone, jeśli system nie wskazał błędów, co zostaje potwierdzone stosownym komunikatem.

10. System na podany adres e-mail wyśle wiadomość, w której znajdzie się informacja o sposobie pierwszego logowania, tj.:
 link do strony, na której można dokonać pierwszego logowania,
 login użytkownika,
 tymczasowe hasło.

11. W wiadomości potwierdzającej założenie konta należy:
 kliknąć w link prowadzący do strony pierwszego logowania,
 wprowadzić login i hasło tymczasowe (prosimy o dokładne wprowadzenie wszystkich znaków),
 zmienić hasło na znane tylko sobie.

Projekt „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie” współfinansowany został przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej formy kontaktu z podmiotami leczniczymi.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.