Podjazd dla wózków

aktualizacja: 2018-10-19 10:41:57     nr wiadomości: 37496     przeczytano: 1948     Ilość komentarzy komentarze: 0

Podjazd dla wózków przy szpitalu

Dobra wiadomość dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz matek z małymi dziećmi w wózkach. Obok schodów przy głównym wejściu do Szpitala Ogólnego w Grajewie utworzono wygodny podjazd.

Podjazd o łagodnym kącie nachylenia wykonano na ramie stalowej z ułożoną kratą pomostową ocynkowaną. Krata zapobiegnie zbieraniu się wody, która zimą nie zamarznie na powierzchni podjazdu. Pochwyty i  wypełnienie  balustrady wykonane są ze stali nierdzewnej. Długość całkowita  podjazdu to 18,82 mb.

Konstrukcja podjazdu spełnia standardy związane z potrzebami osób niepełnosprawnych. Podjazd został wykonany w ramach likwidacji barier architektonicznych.

- Konsekwentnie, krok po kroku likwidujemy bariery architektoniczne w naszych obiektach. W 2016 r. wykonaliśmy podjazd przy budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, rok później przy Starostwie Powiatowym w Grajewie, a teraz przy głównym wejściu do szpitala - informuje Zygmunt Kruszyński, Starosta Grajewski.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.