Przemyt 4400 paczek peugeotem

aktualizacja: 2018-09-12 20:06:03     nr wiadomości: 37099     przeczytano: 749     Ilość komentarzy komentarze: 0

Przemyt ponad 4400 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy. Nielegalne wyroby tytoniowe o szacunkowej wartości rynkowej ponad 60 tys. złotych mundurowi znaleźli w dostawczym peugeocie na białoruskich numerach rejestracyjnych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy wytypowali do kontroli dostawczego peugeota, którego kierowca (32-letni obywatel Białorusi) próbował wjechać do Polski tzw. „zielonym pasem – nic do oclenia".

Podczas rewizji okazało się, że z pozoru pusty samochód naszpikowany był przemycanymi papierosami. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej ponad 60 tys. złotych mundurowi znaleźli w podwójnej podłodze, ściankach bocznych oraz drzwiach auta.

Wobec kierowcy funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową rekwirując przemycane papierosy oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i utrata auta. - informuje asp. Maciej Czarnecki Zespół prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.