Święto Plonów 2018

aktualizacja: 2018-09-04 08:26:32     nr wiadomości: 37001     przeczytano: 2750     Ilość komentarzy komentarze: 0

Święto Plonów i Turniej Sołectw

W niedzielę 20 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej w Białaszewie odbyło się Święto Plonów.

        Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. BM Stanisława w Białaszewie. Delegacje z poszczególnych miejscowości zaniosły pod ołtarz owoce własnoręcznej pracy - wieńce dożynkowe. Po mszy świętej wieńce zostały przeniesione na boisko SP w Białaszewie. Wieńce wykonane zostały przez mieszkańców sołectwa: Białaszewo, Białogrądy, Ciemnoszyje, Sojczyn Borowy, Toczyłowo, Wierzbowo, Wojewodzin.

        Na boisku szkolnym rozstawione zostały namioty, w których poszczególne sołectwa miały możliwość pochwalenia się własną pracą poprzez stoiska. Na każdym z nich dla zgromadzonych gości przygotowane zostały różnego rodzaju dania i przysmaki staropolskie oraz produkty rękodzielnicze. Każdy odwiedzający miał możliwość degustacji dań przygotowanych przez mieszkańców danego sołectwa. Swoje stoiska przygotowały miejscowości:  Białaszewo, Białogrądy, Ciemnoszyje, Kapice, Popowo, Przechody, Ruda, Sojczyn Borowy, Szymany, Wierzbowo, Wojewodzin. Wszystkie przygotowane stoiska kusiły smakiem i wyglądały kolorowo.

        Jednocześnie podczas Święta Plonów odbył się Turniej Sołectw. W Turnieju Sołectw brało udział 11 drużyn. Mimo niesprzyjającej pogody każdy z uczestników wykonywał konkurencje z wielkim zaangażowaniem i starannością. Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostały ogłoszone wyniki, które wyglądały następująco:

 • Miejsce 1 – drużyna z Przechód;
 • Miejsce 2 – drużyna z Białaszewa;
 • Miejsce 3 – drużyna z Grozim;
 • Miejsce 4 – drużyna z Wierzbowa;
 • Miejsce 5 – drużyna z Białogrąd;
 • Miejsce 6 – drużyna z Sojczyna Borowego;
 • Miejsce 7 – drużyna z Popowa;
 • Miejsce 8 – drużyna z Kotów-Rybnych;
 • Miejsce 9 – drużyna z Wojewodzina;
 • Miejsce 10 – drużyna z Łosewa;
 • Miejsce 11 – drużyna z Ciemnoszyj.

        Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki. Główną Nagrodą w turnieju za I miejsce był czek o wartości 3 000 zł, za II miejsce czek o wartości 2 000 zł, za III miejsce czek o wartości 1 000 zł. Drużyny, które zajęły pierwsze 3 miejsca otrzymały również pamiątkowe puchary.

Dla najmłodszych przygotowane zostało wiele atrakcji, gier i zabaw.

Impreza zakończyła się dyskoteką, która trwała do godzin nocnych.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej imprezy, w szczególności sołectwom biorącym udział oraz pracownikom świetlic.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.