16 nielegalnych migrantów

aktualizacja: 2018-09-02 18:35:52     nr wiadomości: 36989     przeczytano: 1080     Ilość komentarzy komentarze: 0

(31.08.2018 r.) w ramach współpracy podlaskiej Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymano 16 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski podróżując w przestrzeni ładunkowej busa, którym kierował bezpaństwowiec na stałe mieszkający na Łotwie.

Nad ranem w Augustowie funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, Wydziału Zabezpieczenia Działań i Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali do kontroli Volkswagena Transportera na łotewskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że wewnątrz przestrzeni ładunkowej busa 28 - letni kierowca przewozi 16 obywateli Wietnamu. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej 12  mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz 4 kobiety w wieku 18-29 lat nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej  granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.  Kierowca został zatrzymany w związku z pomocnictwem i organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy obywatelom Wietnamu. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  - http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/p   - http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/p
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.