Koniec wieczystego użytkowania

aktualizacja: 2018-08-14 07:08:24     nr wiadomości: 36845     przeczytano: 1831     Ilość komentarzy komentarze: 0

Samorządy mogą już szykować uchwały w sprawie bonifikat z tytułu zamiany prawa użytkowania wieczystego w prawo własności; prezydent podpisał ustawę o przekształceniu.

Od 1 stycznia przyszłego roku właściciele domów jednorodzinnych i samodzielnych lokali położonych w budynkach wielorodzinnych oraz budynków gospodarczych, garaży i innymi obiektów budowlanych uzyskają prawo własności gruntów, na których znajdują się te nieruchomości. Przekształcenie z użytkowania wieczystego będzie odpłatne. Osoby, które staną się z mocy prawa właścicielami gruntów, będą zobowiązane do uiszczenia należności za nabycie prawa własności w formie corocznej opłaty przez 20 lat. Wysokość opłaty rocznej za przekształcenie będzie odpowiadała wysokości opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste, obowiązującej w dniu przekształcenia -  http://samorzad.pap.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.