Stołówka Szkolna+

aktualizacja: 2018-07-27 12:39:19     nr wiadomości: 36319     przeczytano: 1627     Ilość komentarzy komentarze: 0

190 mln zł chce przeznaczyć rząd na czteroletni program doposażenia stołówek. Pierwsze środki mają trafić do samorządów w przyszłym roku.

Od września 2019 r. w każdej szkole podstawowej będzie musiało być pomieszczenie, umożliwiające spokojne zjedzenie posiłku. Trzy lata później szkoły te będą miały obowiązek zapewnienia uczniom jednego gorącego posiłku. 

„Chcemy, żeby samorząd był do nowych obowiązków jak najlepiej przygotowany” – podkreśla wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Resort przedstawił samorządowcom z Zespołu ds. edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego założenia rządowego programu „Stołówka Szkolna+”.

„Program będzie przygotowany na lata 2019-2022, a więc pierwsze środki finansowe zostaną skierowane do organów prowadzących już w następnym roku budżetowym. Jest to kwota ok. 190 mln zł na te cztery lata” – poinformowała Joanna Wilewska, dyrektor Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego w MEN. - 
http://samorzad.pap.pl/depesze/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.