„Ojcowie Niepodległości”

aktualizacja: 2018-07-12 09:23:24     nr wiadomości: 35780     przeczytano: 533     Ilość komentarzy komentarze: 1

Na placu przed Urzędem Miasta Grajewo została udostępniona wystawa „Ojcowie Niepodległości”. 9 lipca br. o godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie ekspozycji przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Plenerowa wystawa prezentuje liderów walki o wolną Polskę w 1918 r. - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Wielkoformatowe portrety wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim. Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r.

Wystawę będzie można oglądać do końca lipca br.

fot. e-Grajewo.pl


 

Zdecydowanie najlepiej prezentuje się na tej wystawie Wincenty Witos. Czekam na to by ktoś domalował mu na piersi gwiazdę szeryfa a do ręki dodał winchester M 1866. Jak nic, byłby wówczas polski Wyatt Earp.
Napisał: Corleone dodano: 2018-07-13 11:54:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.