Portal budowlaneABC

aktualizacja: 2018-07-04 11:57:35     nr wiadomości: 35739     przeczytano: 1683     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiło praktyczny portal informacyjny, pod adresem https://budowlaneabc.gov.pl

Celem portalu jest zwiększenie świadomości i poszerzenie wiedzy obywateli w zakresie procesu inwestycyjno-budowlanego. Można na nim znaleźć m.in. przygotowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju standardy projektowania budynków dla  osób z niepełnosprawnościami, poradnik związany z wprowadzaniem na rynek wyrobów budowlanych, zagadnienia dotyczące charakterystyki energetycznej budynków oraz kwalifikacji zawodowych występujących w budownictwie i dziedzinach pokrewnych.

Najważniejszym elementem portalu jest jednak interaktywny model budynku, który pozwoli na uzyskanie informacji o procedurach wymaganych przy realizacji różnego rodzaju zamierzeń budowlanych. Głównym założeniem przy tworzeniu portalu było przedstawienie często skomplikowanych treści w sposób zrozumiały dla obywateli.

Starostwo Powiatowe w Grajewie
Ul. Strażacka 6B
19-200 Grajewo
tel. 86 273 
84 63
 
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.