Susza -szacowanie szkód

aktualizacja: 2018-06-25 19:27:02     nr wiadomości: 35657     przeczytano: 1849     Ilość komentarzy komentarze: 0

Szacowanie szkód spowodowanych suszą

SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO!

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy opracował i opublikował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin w województwach Polski oraz określił aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla konkretnych upraw. IUNIG-PIB w okresie ostatniego raportowania, od 11 kwietnia do 10 czerwca 2018 r. stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na obszarze całej Polski. Susza nie ominęła również województwa podlaskiego, w tym gminy Grajewo.

W związku z niekorzystną sytuacją, Wójt Gminy Grajewo wystąpił do Wojewody Podlaskiego o powołanie Komisji do spraw szacowania szkód. Wobec powyższego Wójt Gminy Grajewo informuje o możliwości składania do tutejszego Urzędu Gminy wniosków o szacowanie szkód powstałych w skutek długotrwale trwającej suszy w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, znajdujących się na terenie gminy Grajewo.

Wniosek dostępny jest na stronie internetowej Gminy Grajewo oraz na miejscu w Urzędzie Gminy Grajewo, ul. Komunalna 6, 19-200 Grajewo, pok. nr 10.

W załączeniu wniosek producenta rolnego; oświadczenie o plonach, cenach i produkcji  towarowej oraz kosztach nieponiesionych; oświadczenie o ilości zwierząt, produktach i ich cenach; zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Z uwagi na brak możliwości poprawy wniosków, prosimy o rzetelne wypełnienie oświadczeń, zgodnie z wnioskiem o przyznanie płatności za rok 2018 składanych do ARIMR.

Wszystkich rolników poszkodowanych w wyniku suszy proszę o niezwłoczne składanie wniosków w tutejszym Urzędzie Gminy, pok. nr 10.

 

 

Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.