Kontrabanda warta 290 tys. zł

aktualizacja: 2018-05-21 19:59:16     nr wiadomości: 35283     przeczytano: 1031     Ilość komentarzy komentarze: 0

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 290 tys. zł oraz zatrzymanie dwóch obywateli Polski to wynik piątkowych działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie.

18 maja 2018 r. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie podczas realizacji czynności służbowych na terenie powiatu oleckiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Honda Civic należący do 29-letniego obywatela Polski. W trakcie czynności kontrolnych w pojeździe funkcjonariusze ujawnili ponad 15 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 210 tys. zł.  W związku z tym, iż pojazd wyjechał z pobliskiej posesji funkcjonariusze przeszukali również znajdujące się na niej zabudowania. Na miejscu podczas przeprowadzanych czynności funkcjonariusze zastali i wylegitymowali 65-letniego mężczyznę. Dodatkowo przeszukano również miejsce jego zamieszkania. Jak się okazało w zabudowaniach i znajdującym się na posesji innym zaparkowanym samochodzie oraz w miejscu zamieszkania 65-letniego mężczyzny ujawniono kolejne znaczne ilości nielegalnych papierosów.

Łącznie ujawniono i zabezpieczono ponad 21 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 290 tys. zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku straciłby ponad 491 tys. zł.

W związku z powyższym 29-letni kierowca Hondy i 65-latek (obaj obywatele Polski) zostali zatrzymani. Za popełnione czyny przedstawiono im zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Ujawnione papierosy do czasu przekazania do Urzędu Celnego pozostają w dyspozycji PSG w Augustowie. -http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.