Biblioteka po liftingu

aktualizacja: 2018-05-17 16:50:59     nr wiadomości: 35255     przeczytano: 1184     Ilość komentarzy komentarze: 2

W środę 16 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie po modernizacji. W tym ważnym dla naszej biblioteki wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in Wójt i Radni Gminy Grajewo, Dyrektorzy Szkół, Dyrektor Przedszkola, Pani Skarbnik Gminy Grajewo, Główna księgowa Biblioteki, przedstawiciele Urzędu Gminy, oraz czytelnicy i przyjaciele biblioteki.

Wierszem Witolda Zechentera pt „Biblioteka” wprowadziła nas w uroczysty nastrój czytelniczka placówki Wiktoria Szumska. Po wystąpieniu Pana Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera przedstawieniu zarysu historii biblioteki oraz prac wykonanych w ramach modernizacji pomieszczeń głos zabrała Dyrektor Biblioteki Renata Żebrowska.

Kulminacyjnym punktem spotkania był recital Pana Michała Sawickiego śpiewającego akordeonisty z Łomży.

Michał Sawicki prowadzi zajęcia umuzykalniające w przedszkolach w Łomży, współpracuje ze szkolnym zespołem muzycznym „Soli Deo” Katolickiego Gimnazjum i L.O. w Łomży. Współpracuje także z platformą edukacyjną eduskrypt.pl oraz Grupą Edukacyjną MAC S.A. Współtworzył projekt „P21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku”.

Komponuje muzykę i piszę scenariusze przedstawień teatralnych dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Poszukuje atrakcyjnych i efektywnych metod pracy na lekcji, jest innowacyjnym i twórczym metodykiem. Realizuje się także jako koncertujący na terenie kraju  śpiewający akordeonista, wydał dwie płyty trzecia jest w przygotowaniu.

Po wysłuchaniu koncertu uczestnicy uroczystości zwiedzili zaadoptowanie i wyremontowane pomieszczenia.

Na zakończenie był poczęstunek dla wszystkich przybyłych na uroczystość.

Wszystkim przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i miłe spędzenie razem czasu.

No - nie piszcie , że ksiądz nie był zaproszony bo nie uwierzę .
Napisał: ana dodano: 2018-05-19 19:05:21

Żałuję,że mnie tam nie było.Domyślam sie że występ pana Michała był cudowny,bardzo lubię muzykę akordeonowa. Życzę pani Renatce dalszej i dobrej ,pozytywnej pracy...
Napisał: radna dodano: 2018-05-25 11:30:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.