IX Powiatowy Dzień Godności

aktualizacja: 2018-05-11 10:31:38     nr wiadomości: 35183     przeczytano: 2559     Ilość komentarzy komentarze: 2


Tegoroczne obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną odbyły się (dzięki przepięknej majowej pogodzie) w formie pikniku na terenie klubu Hades w Grajewie.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, skąd – po jej zakończeniu – barwny korowód uczestników przemieścił się do klubu Hades. Po części oficjalnej, prowadzące imprezę panie Wioletta Skwiot i Anna Jarząbek, oddały publiczność we władanie Fabryki Zabawy, przerywanej występami dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli powiatu grajewskiego i monieckiego oraz zespołu seniorów ze Szczuczyna. Równolegle zebrani mogli do woli korzystać ze zjeżdżalni, trampoliny, kul wodnych.

Chętni malowali kredą na asfalcie oraz tworzyli wspólne dzieło plastyczne „Chodź pomaluj mój świat” oraz brali udział w konkurencjach sportowo - rekreacyjnych. W budynku klubu wyeksponowane były prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie i podopiecznych przedszkola w Wojewodzinie oraz oferta edukacyjna skierowana do rodziców dzieci dotkniętych autyzmem.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wylosować książki, gry i zabawy. Wszyscy mieli możliwość skorzystania z kawy, herbaty i ciast upieczonych przez rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz tradycyjnie serwowanej grochówki.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą w Grajewie i Zespół Szkół Specjalnych im. Pawła II w Grajewie. Wydarzenie zostało objęte patronatem: Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku, Starostę Powiatu Grajewskiego, Burmistrza Miasta Grajewo i Wójta Gminy Grajewo.  Powiat Grajewski reprezentowała Alicja Rutkowska - Wicestarosta Grajewski.

 
 

Czy jeszcze cokolwiek odbywa się bez mszy ? . Czy są jakieś świeckie , normalne spotkania , imprezy....? .
Napisał: ana dodano: 2018-05-13 12:28:01

do ana .normalne to sa teraz ,gdzies w niemczech /francji kolejny psychol morduje nozem bzzbronnych.dzisiejssza wiadomosc dnia
Napisał: kot prezesa dodano: 2018-05-14 03:31:40

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.