Deutsche Wirtschaft

aktualizacja: 2018-03-04 14:36:48     nr wiadomości: 34512     przeczytano: 1192     Ilość komentarzy komentarze: 0

Trwa fatalna passa pozostającego w budowie od kilkunastu lat nowego berlińskiego lotniska. Można powiedzieć wręcz, że budowa centralnego portu lotniczego Berlin-Brandenburg im. Willy'ego Brandta to nieustanne usterki i błędy, a efekcie - wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto. Wedle najnowszych informacji obiekt nie zostanie otwarty w 2019 roku. Takiego skandalu budowlanego i finansowego Niemcy jeszcze nie widziały.

Pierwotnie rozpoczęcie działalności było planowane na 3 czerwca 2012 roku. Budowę rozpoczęto 5 września 2006. 

Nowe berlińskie lotnisko, powstające obok portu lotniczego Berlin-Schönefeld, ma zastąpić trzy berlińskie porty lotnicze: TempelhofTegel i Schönefeld. Port lotniczy stanowi największą inwestycję infrastrukturalną Niemiec. Ma obsługiwać w początkowej fazie do 27 milionów pasażerów rocznie, a po ewentualnej rozbudowie do 50 milionów. Port lotniczy Tempelhof został zamknięty 30 października 2008, zaś port lotniczy Tegel zostanie zamknięty dopiero po uruchomieniu nowego lotniska. -https://pl.wikipedia.org/

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.