Wieści z Niećkowa

aktualizacja: 2018-03-01 15:58:16     nr wiadomości: 34477     przeczytano: 3217     Ilość komentarzy komentarze: 6

28 lutego 2018 roku Komendant PKM nadinstruktor Dariusz Koniecko wręczył akty mianowania na wyższe stopnie kadetów. Stopnie starszego kadeta otrzymało trzech uczniów, a na stopień kadeta dwunastu.

Akt mianowania na wyższy stopień to nagroda za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję i wzorową postawę kadeta. Podniosłość ceremonii podkreślili zaproszeni goście: Starosta Powiatu Grajewskiego Zygmunt Kruszyński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Waldemar Tadeusz Wieczorek, Komendant Powiatowy Policji w Grajewie podinspektor Marek Palecki, opiekun PKM z ramienia KPP w Grajewie sierżant sztabowy Sylwia Gosiewska.

Uroczystość była jednocześnie okazją do podsumowania sześciomiesięcznej pracy, wysiłku i dokonań uczniów i instruktorów, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w kształtowanie PKM. Łącznie odbyło się dziesięć skoszarowań kadetów w Internacie Zespołu Szkół w Niećkowie, podczas których młodzież doskonaliła wiedzę i umiejętności realizowane w ramach programu nauczania w zakresie funkcjonowania policji.


Aktywność klasy:

  • 11 listopada 2017 roku kadeci PKM brali udział w inscenizacji rozbrojenia posterunku niemieckiego przez druhny i druhów OSP w Szczuczynie podczas obchodów 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,
  • 10 listopada 2017 roku reprezentacja PKM wzięła udział w II Biegu Niepodległości o puchar wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego rozegranym nad zalewem Arkadia w Suwałkach,
  • 13 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste ślubowanie 23 kadetów Policyjnej Klasy Mundurowej,
  • 20 stycznia 2018 roku PKM po raz pierwszy uczestniczyła w zajęciach strzeleckich na Strzelnicy Sportowej w Grajewie,
  • 29 stycznia 2018 roku PKM zwiedzała Zakład Karny w Czerwonym Borze. Kadeci dowiedzieli się na czym polega praca służby więziennej oraz odwiedzili pawilony mieszkalne znajdujące się na terenie zakładu karnego typu zamkniętego i półotwartego, cele mieszkalne oraz spacerniak,
  • 16 lutego 2018 roku reprezentanci PKM wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oddział Białystok, w ramach konkursu "Policjanci w służbie historii". Młodzież miała również okazję poznać codzienną pracę i broń wykorzystywaną przez pododdziały antyterrorystyczne Policji.

Największy sukces PKM odniosła 19 lutego 2018 roku. Kadeci wygrali konkurs o puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego w ramach II Forum Klas Mundurowych, pokonując 18 drużyn z 16 szkół ponadgimnazjanych województwa podlaskiego.
            Najbliższe działania Policyjnej Klasy Mundurowej w Zespole Szkół w Niećkowie skupiają się wokół wydarzeń związanych z VI edycją Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” oraz realizacji zadań w ramach konkursu „Policjanci w służbie historii”.  

Opiekunem PKM jest młodszy instruktor Elwira Kołaczyńska-Bogdan.

Takich szkól i klas bardzo potrzeba, bo edukacja to nie "Chodzenie do szkoły", ale piękny, trudny i wielopłaszczyznowy proces kształtowania człowieka. Dlatego wszystkim, którzy przyczyniają do tego dzieła gratuluję i dziękuję oraz będę kibicować na przyszłość.
Napisał: elfer dodano: 2018-03-02 10:00:01

Komu tak bardzo potrzebne ,uczniom czy nauczycielom
Napisał: avi dodano: 2018-03-02 16:56:23

Obecne czasy jakoś żywo kojarzą mi się początkiem lat 30-tych ubiegłego wieku i pewnymi szkolnymi organizacjami, które uczyły patriotyzmu, ale niestety jednocześnie radykalizowały się w kierunku nacjonalistycznym i nie tylko. do czego to doprowadziło wszyscy wiemy i pamiętamy - 1939... OBY NIGDY WIĘCEJ!!!
Napisał: PATRIOTA dodano: 2018-03-02 19:25:25

do avi - w tym przypadku nauczyciele robią to charytatywnie
Napisał: wiem dodano: 2018-03-02 20:40:10

Patriota. W 39 roku rządziła sanacja, która właśnie aresztowała polskich narodowców. Polski nacjonalizm jest piękny, to właśnie np. Roman Dmowski.
Napisał: Zbyszek dodano: 2018-03-02 21:53:38

Pomysł Mundurów ej Klasy Policyjnej to strzał w dziesiątkę! Owszem nauczycielom jest też to potrzebne... Pokazują się z innej strony... Nie tylko przy tablicy... Przebywają z uczniami, rozmawiają z nimi, poznają ich pomysły, wspierają, motywują. Uczniowie też na tym korzystają. Zdobyta wiedzą, umiejętności, doświadczenie zaprocentują w przyszłości... Jako absolwent ZS Niećkowo z dumą i zazdrością obserwuję działania szkoły... Z zazdrością gdyż z miłą chęcią zaangażował my się w projekt klasy mundurowe gdybym mógł cofnąć wskazówki zegara... ZS Niećkowo to szkoła z tradycjami, z bardzo dobrymi wynikami na każdej płaszczyźnie. Szkoła ta to przede wszystkim świetny zespół ludzi. Miło wspominam okres nauki w tej szkole i z całego serca kibicuje jej w każdej podjętej inicjatywie!
Napisał: ABSOLWENT dodano: 2018-03-02 23:39:53

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.