Projekt OSA w Wojewodzinie

aktualizacja: 2018-02-22 11:19:32     nr wiadomości: 34410     przeczytano: 2479     Ilość komentarzy komentarze: 0

Powiat Grajewski na prośbę dyrekcji ZS w Wojewodzinie złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa jednej otwartej strefy aktywności w Wojewodzinie” w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018”.

Otwarta strefa aktywności jest potocznie określana jako „siłownia pod chmurką”. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, na terenie Zespołu Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń fizycznych takie jak: drabinka, twister, krzesło do wyciskania, rower, poręcze, surfer, wyciąg górny, orbitrek, tai chi, prasa nożna, biegacz i wioślarz. W strefie relaksu znalazłyby się urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża (szachy, warcaby) oraz 4 ławki montowane na stałe do podłoża.

Celem „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018”  jest  budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

Koszt zamontowania urządzeń wyniesie ok. 50 000 zł. Pozytywne rozpatrzenie wniosku oznaczać będzie rozłożenie kosztów po połowie, a więc 50% kwoty pochodzić będzie z funduszu MSiT oraz 50% - ze środków własnych Powiatu Grajewskiego.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.