Wybory uzupełniające

aktualizacja: 2018-02-13 11:41:32     nr wiadomości: 34321     przeczytano: 1904     Ilość komentarzy komentarze: 0

4 marca br. mieszkańcy miejscowości Godlewo, Grozimy, Łosewo, Modzele i Okół pójdą do urn wyborczych. Wybory uzupełniające w okręgu nr 12 odbędą się z powodu wygaśnięcia mandatu radnego  Rady Gminy Grajewo, Jana Nitkowskiego.

Teraz o miejsce w Radzie Gminy Grajewo ubiega się trzech kandydatów – Chrzanowska Barbara zam. Łosewo, Danowska Ewa zam. Godlewo oraz Modzelewska Martyna zam. Modzele. Głosować można tylko na jednego z nich, stawiając na karcie do głosowania znak „x” z lewej strony obok nazwiska. Postawienie znaku „x” obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce, czy postawienie w kratce innego znaku niż znak „x” powoduje nieważność głosu.


Do głosowania w okręgu nr 12 uprawnionych jest 288 osób. Wyborcy ujęci w spisie będą mogli oddać swój głos osobiście w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej w Białaszewie, ul. M. Kopernika 2. Lokal będzie czynny w godz. 7.00 - 21.00 – poinformował nas Kazimierz Grabowski, Sekretarz Gminy Grajewo.

Wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, a także wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają prawo do głosowania przez pełnomocnika. W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa należy złożyć wniosek w Urzędzie Gminy Grajewo, najpóźniej do dnia 23 lutego 2018 r.


/e/

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.