Uderzenie w nielegalny hazard

aktualizacja: 2017-11-13 20:29:50     nr wiadomości: 33486     przeczytano: 1280     Ilość komentarzy komentarze: 4

Wspólne działania policjantów, celników i prokuratury doprowadziły  do zamknięcia trzech nielegalnych punktów gier hazardowych i zabezpieczenia sprzętu używanego do tego procederu. Podczas działań zatrzymano sześć osób – obsługę i właściciela lokalu oraz dwóch klientów, u których w czasie przeszukania policjanci znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne akcje w celu zlikwidowania nielegalnego hazardu.

Dzięki wspólnym działaniom policjantów, funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie oraz Prokuratury Rejonowej w Ełku przeprowadzono działania zmierzające do likwidacji punktów prowadzących nielegalną działalność hazardową.

Akcja została przeprowadzona w Ełku w trzech lokalach tego typu. Funkcjonariusze ustalili, że znajdują się tam komputery, które umożliwiają prowadzenie gier, nieróżniących się schematem od gier oferowanych na standardowych automatach hazardowych. Są to gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 11 komputerów, telefony, rutery i tablety. W metalowych sejfach ukryte były także pieniądze – w sumie ponad 6.500 złotych.

Punkty nielegalnego hazardu zostały dzięki tej akcji zamknięte.

Podczas działań zatrzymano sześć osób – obsługę i właściciela lokalu oraz dwóch klientów, u których w czasie przeszukania policjanci znaleźli narkotyki.

53-letni właściciel lokalu usłyszał zarzut urządzania i prowadzenia gier o charakterze losowym w celach komercyjnych, bez wymaganego zezwolenia i w miejscu do tego nie przeznaczonym.

Dwie kobiety w wieku 23 lata i 20-latka usłyszały zarzuty za to, że wpuszczały do lokali osoby biorące udział w grach hazardowych, przyjmowały od tych osób wpłaty, udostępniały dane dostępowe do stron internetowych za pośrednictwem których urządzano gry hazardowe. W ten sposób kobiety pomogły w popełnieniu przestępstwa urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Prokurator objął wszystkie te osoby dozorem policyjnym i poręczeniami majątkowymi. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są wszelkie, dokładne okoliczności tej sprawy.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu. Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację takich działań. Prokuratura Rejonowa w Ełku będzie zdecydowanie ścigała wszystkie osoby zaangażowane w tego typu działalność. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry.  

Za posiadanie nielegalnych automatów (i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych) w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczany jest nielegalny sprzęt do gier hazardowych.

No i bardzo dobrze!Oby więcej takich akcji policji.Ludzie tylko tracą w takich lokalach swoje ciężko zarobione pieniądze.A jest w Ełku sporo takich nielegalnych punktów gier...
Napisał: g45 dodano: 2017-11-13 21:03:38

Zawsze zastanawiałem się, kto do takich miejsc zagląda. g45 piszesz, że ludzie tylko tracą w lokalach swoje ciężko zarobione pieniądze. Szczerze? Nie tyle co szkoda mi ich a wręcz chce mi się z nich śmiać. Z ich głupoty.
Napisał: Krzych dodano: 2017-11-16 08:29:39

Do Krzych:A czy ja napisałam,że mi ich szkoda?
Napisał: g45 dodano: 2017-11-16 20:06:56

Słyszałam też o takich desperatach,co to są tak uzależnieni,że biorą kredyty,żeby sobie tylko pograć.Totalna masakra...
Napisał: g45 dodano: 2017-11-19 03:36:03

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.