Wierzbowo -Szkoła Podstawowa

aktualizacja: 2017-11-08 17:16:00     nr wiadomości: 33451     przeczytano: 1632     Ilość komentarzy komentarze: 0

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej - "Tu nasze miejsce, to nasz kraj"

6 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbył się konkurs poezji patriotycznej pod hasłem "TU NASZE MIEJSCE, TO NASZ KRAJ".

Uczniowie klas IV-VII zaprezentowali jeden utwór nawiązujący do szeroko rozumianego patriotyzmu, promując miłość do własnej ojczyzny, jej kultury, tradycji, piękna przyrody ojczystej oraz sylwetki Polaków stanowiących autorytety i wzory do naśladowania. W ten sposób dzieci rozwijały w sobie wrażliwość na słowo poetyckie, promując młode talenty recytatorskie.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców, oceniając dobór i rozumienie tekstu, dykcję, opanowanie takstu, zaangażowanie emocjonalne, pomysłowość interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny:

I miejsce - Bartosz Dzieżyc kl. VII

II miejsce - Oliwia Zabora kl. VI

III miejsce - Anna Krukowska kl. VI

Ponadto wyróżnienie otrzymały uczennice kl. IV Gabriela Gałecka i Julia Olszewska. Laureaci reprezentować będą naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej w Grajewie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.