Ełk: Kronika 997

aktualizacja: 2017-10-30 17:07:44     nr wiadomości: 33369     przeczytano: 1795     Ilość komentarzy komentarze: 0

Ełk: Włamał się do punkt skupu złomu. Został zatrzymany

Kilka godzin po zgłoszeniu kryminalni zatrzymali 52-latka, który włamał się do punkt skupu złomu. Mężczyzna dostał się do środka, wyważając drzwi wejściowe. Z wnętrza ukradł miedź, kasetkę z pieniędzmi i szlifierkę o łącznej wartości ponad 6.000 złotych. 52-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i został objęty dozorem policyjnym.

Do kradzieży z włamaniem doszło w miniony piątek (27.10.2017r.) w nocy w punkcie skupu złomu. Natychmiast po zgłoszeniu policjanci podjęli czynności, by ustalić sprawców. Działania operacyjne kryminalnych pozwoliły już kilka godzin później zatrzymać 52-latka, podejrzanego o dokonanie tego włamania. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci znaleźli ukradzione mienie schowane m.in. w łazience i piwnicy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna wyważył drzwi wejściowe do pomieszczenia, dostał się do wnętrza i ukradł kasetkę metalową z pieniędzmi, szlifierkę i miedź. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę ponad 6.000 złotych. Policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.52-latek usłyszał zarzut. W związku z tym, że działał w warunkach tzw. recydywy za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

 

Ełk: Tasakiem grozi znajomej. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku

Do policjantów, wykonujących czynności służbowe na jednym z ełckich osiedli, zwrócili się wystraszeni mieszkańcy. Zrelacjonowali, że chwilę wcześniej pijany i pobudzony mężczyzna wysiadł z samochodu i wbiegł do klatki schodowej z tasakami. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc i zatrzymali agresora, który groził kobiecie. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za groźby karalne.

Policjanci, którzy przyjechali na jedno z ełckich osiedli wykonać zaplanowane działania, zostali poproszeni o pilną pomoc. Przestraszeni świadkowie widzieli, jak pijany mężczyzna przyjechał samochodem pod blok, wyszedł z auta z tasakami w ręku, krzycząc wbiegł do klatki. Natychmiastowa rekcja policjantów pozwoliła zatrzymać pobudzonego agresora na gorącym uczynku. Kryminalni zabezpieczyli przy nim dwa tasaki.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 30-latek groził swojej znajomej pozbawieniem życia. Mężczyzna stukał w drzwi jej mieszkania i wymachiwał tasakami. 30-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za groźby. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Pod nadzorem prokuratury policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.