Auta na prąd

aktualizacja: 2017-10-16 06:25:51     nr wiadomości: 33234     przeczytano: 1630     Ilość komentarzy komentarze: 0

Po konsultacjach szereg zmian w projekcie ustawy o elektromobilności

Projekt  zakłada zwolnienie samochodu elektrycznego z akcyzy. Auta na prąd będą mogły korzystać z buspasów i z wyższych odpisów amortyzacyjnych w przypadku firm, parkowanie w strefach płatnego parkowania będzie darmowe. Samochody elektryczne, na wodór i na gaz ziemny będą mogły poruszać w strefie niskoemisyjnej, którą może wyznaczyć samorząd. Kara za złamanie tego przepisu to 500 zł.

Z kolei w ramach procesu legislacyjnego nowelizacji ustawy o biopaliwach przewiduje się utworzenie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Fundusz będzie służył do finansowania działań związanych z elektromobilnością i paliwami alternatywnymi. Projekt przewiduje m.in. zasilenie Funduszu kwotą w wysokości 1,5 proc. wpływów z akcyzy od paliw silnikowych z poprzedniego roku, przy czym w 2018 r. zostanie on wyjątkowo zasilony z budżetu w inny sposób.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.