Kraina Pieczonego Ziemniaka

aktualizacja: 2017-10-03 13:26:53     nr wiadomości: 33117     przeczytano: 1513     Ilość komentarzy komentarze: 0

"Święto dziś ziemniaka mamy, Tak więc wszystkich zapraszamy, Na konkursy i zawody, Na zagadki i podchody. Niech zjednoczą się rodzinyI niech mają dziarskie miny.Uśmiech, humor i zabawaTo jest najważniejsza sprawa!" W piątek, 29 września, Przedszkole w Rudzie zamieniło się w Krainę Pieczonego Ziemniaka. Przedszkolaki zapoznały się z "Bajką o Ziemniaku", z której dowiedziały się, skąd on pochodzi i jak trafił do Polski.

Poznały też wiele informacji i ciekawostek na temat tego warzywa. Podczas gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie przedszkola, rzucały ziemniakiem do celu, pokonywały slalom z ziemniakiem na łyżce. Wspólną konkurencją dla dzieci i rodziców było wykonanie "Ziemniaczanego Ludzika".

Na zakończenie tego święta wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe, "ziemniaczane" medale./

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.