Dożynki gminno-parafialne

aktualizacja: 2017-09-12 17:07:31     nr wiadomości: 32935     przeczytano: 3504     Ilość komentarzy komentarze: 0

Uroczystą Mszą Św. o godzinie 12.00 w parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie rozpoczęły się dożynki Gminy Szczuczyn.  Mszę celebrował  ks. biskup Tadeusz Bronakowski, który przybliżył wiernym postać nowego proboszcza parafii Szczuczyn i dziekana dekanatu szczuczyńskiego – ks. kan. Jacka Majkowskiego. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Szczuczyn.


Gospodarzem tegorocznych dożynek była wieś Bzury, która wystawiła liczną delegację z sołtysem Witoldem Jabłońskim na czele.
Dary składali przedstawiciele sołectw i Urzędu Miejskiego w Szczuczynie. Ołtarz ozdobiły też pięknie wykonane wieńce dożynkowe. Po mszy, wszyscy udali się na spotkanie dożynkowe w sali klasztornej gdzie można było poczęstować się swojskimi potrawami. Jak na to święto przystało tradycyjnie dzielono się chlebem z tegorocznych zbóż.  Miłą niespodzianką była możliwość zwiedzenia remontowanych pomieszczeń klasztornych. 

Zdjęcia: Andrzej Kosmowski

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.