piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11066 wyświetleń

Nie zwlekaj. Oddaj swój głos!

Tylko do jutra możno oddać swój głos na pracodawcę w konkursie Top Pracodawca Polski Wschodniej 2017. Z Grajewa nominowane zostały Firma Torpol oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Laureatów plebiscytu poznamy podczas uroczystej gali w trakcie Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Nominacji i wskazań do konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2017 dokonały władze samorządowe województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego, marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości. Przy ocenie zgłoszonych do konkursu przedsiębiorstw pod uwagę są brane: wpływ na rozwój gospodarczy regionu, wpływ na rozwój rynku pracy, innowacyjność, relacje między pracodawcami i pracownikami, współpraca z lokalną społecznością. Ostatecznej oceny i wyboru dokonują eksperci wskazani przez Grupę PTWP.


Nie zwlekaj! Oddaj swój głos!

http://www.pulshr.pl/serwis/top-pracodawca-polski-wschodniej/

 

________________
Firma Torpol swoją działalność rozpoczęła w 1990 roku. Jest polskim producentem worków papierowych oraz worków papierowych z wkładką polietylenową LDPE. Siedziba firmy oraz zakład produkcyjny mieszczą się w Grajewie w województwie podlaskim. W 2016 roku firma Torpol stanęła do przetargu na zakup ziemi o obszarze 2,4374 ha i pozwolenie na prowadzenie działalności na dotychczas produkowane wyroby w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Podstrefa Szczuczyn. Realizacja inwestycji polegać będzie na budowie hali produkcyjno-magazynowej, o pow. 3184,60 metrów kwadratowych, wraz z budynkiem socjalno-biurowym, o pow. około 810,49 metrów kwadratowych, gdzie Torpol chce rozwijać firmę.
Inwestycja w SSSE ma na celu utrzymanie zatrudnienia obecnych pracowników (41 osób) oraz – na przełomie pierwszego roku – utworzenie kolejnych około 20 nowych miejsc pracy. Ponadto, większa powierzchnia stworzy pracownikom najwyższe standardy warunków pracy. Niezwykle istotnym aspektem w usprawnianiu procesów produkcji jest zarządzanie pracownikami, dlatego firma systematycznie inwestuje w rozwój osobisty pracowników, korzystając ze szkoleń, między innymi dofinansowywanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Do realizacji wybrali chociażby „Warsztat kierowniczy dla brygadzisty/koordynatora produkcji”. Kształcenie to miało na celu umożliwienie uczestnikom wypracowania własnego stylu kierowania zespołem. 
Pracownicy każdego szczebla przeszli cykl szkoleń z narzędzi doskonalenia produkcji – Lean, Kaizen, Toc, Gemba, dzięki którym mają możliwość zaprojektowania własnych działań mających na celu doskonalenie procesów produkcyjnych i usługowych w organizacji. Na co dzień korzystają z pozyskanej wiedzy, budują swoją samoocenę poprzez wartość w codziennej pracy efektywnie przenosząc wynik na firmę.
Dodatkowo, aby budować relacje z pracownikami każdego szczebla, pracodawca organizuje spotkania i szkolenia wewnętrzne. Każdy z pracowników raz w miesiącu na spotkaniu wewnętrznym ma okazję rozwiązać wątpliwości, czy też uczestniczyć w rozwoju firmy poprzez swoje propozycje i pomysły, które są doceniane przez kierownictwo firmy. Przy okazji świąt czy jubileuszów organizuje się luźne spotkania, aby wspólnie z pracownikami się integrować i cieszyć z osiąganych sukcesów. 
Od początku istnienia firmy angażują się w różnorodne inicjatywy społeczne. Mając na uwadze dobro lokalnej społeczności, systematycznie od wielu lat wspierają m.in. Stowarzyszenie „Lepsze Grajewo“, Stowarzyszenie Solidarni „PLUS“ Eko Szkoła Życia w Wandzinie, Dyrekcję Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie organizującą każdego roku Jarmark Średniowieczny, dzieciaki z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Grajewie oraz dzieci z ubogich rodzin poprzez dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i integracyjnych. W czerwcu 2017 r. na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej odbył się pierwszy w Polsce piknik zawodowy, skierowany do dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej. Firma Torpol z przyjemnością uczestniczyła w wydarzeniu z mocą prezentów dla dzieciaków z domów dziecka. Organizatorami tego wydarzenia byli: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Podlaskie Kuratorium Oświaty oraz Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca. Piknik zawodowy miał na celu integrację społeczną wychowanków pieczy zastępczej, którzy poprzez zabawę mieli możliwość zapoznania się z różnymi branżami zawodowymi, a także rozbudzenie ich ambicji do wyboru ścieżki rozwoju zawodowego.

____________
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie jest największą polską spółdzielnią mleczarską i jednym z dwudziestu największych przetwórców nabiału w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. Rok 2016 zamknęła rekordowym skupem 1 miliarda 650 milionów litrów mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów. Nad procesami produkcyjnymi i sprzedażowymi czuwa ponad 2,3 tys. pracowników.

Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. Ponadto, firma prowadzi prace związane z budową zakładu produkcji sproszkowanych produktów mleczarskich w Polsce. Produkowane będą tam m.in. białka serwatkowe o dużej czystości i produkty z linii baby food. Zatrudnienie w nowej proszkowni znajdzie co najmniej 160 osób. Potrzebne będą osoby dobrze wykwalifikowane, m.in. programiści, informatycy, osoby zajmujące się obsługą i sterowaniem maszyn. Proszkownia w Mrągowie najprawdopodobniej ruszy na przełomie lat 2018/19.
SM Mlekpol, chcąc zapewnić dynamiczny rozwój, stale dba o doskonalenie swoich pracowników. W związku ze stosowaniem najnowocześniejszych technologii przerobu surowca, Spółdzielnia stawia ogromny nacisk na rozwój i doskonalenie kadry specjalistów przemysłu mleczarskiego. Pracownicy mają możliwość uczestnictwa w licznych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe oraz kursach pozwalających na zdobycie uprawnień do wykonywania prac na danych stanowiskach. Spółdzielnia organizuje także wyjazdy studyjne – spotkania ze specjalistami pracującymi w podobnych obszarach i zmagającymi się z tego samego rodzaju problemami.
Poza polityką szkoleniową, SM Mlekpol stara się dbać o pracowników również poprzez rozbudowany pakiet świadczeń socjalnych. Spółdzielnia będąc udziałowcem Uzdrowiska w Ciechocinku daje możliwość korzystania z usług Sanatorium „Pod Tężniami”. Każdego roku organizowane są wycieczki turystyczne, wyprawy na spływy kajakowe, wyjazdy do teatru, filharmonii, bale karnawałowe, międzyzakładowy turniej piłki nożnej, karnety na basen. Pracodawca nie zapomina również o dzieciach pracowników, organizując bale choinkowe, rozdając paczki świąteczne, oferując kolonie letnie oraz atrakcyjne wyjazdy. Każdy pracownik może liczyć na preferencyjne warunki zakupów własnych wyrobów w sieci sklepów Mazurski Smak, a w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków na wsparcie finansowe.
Zaplecze biurowo-socjalne jest na bieżąco modernizowane tak, aby kadra pracowała w dogodnych warunkach. Ma zapewnione meble biurowe o wysokim standardzie oraz nowoczesny sprzęt IT.
Mlekpol wspiera także edukację młodych. We współpracy ze starostwem powiatowym i Zespołem Szkół Zawodowych w Mrągowie planuje uruchomić nowy kierunek kształcenia w dziedzinie przetwórstwa mleczarskiego. Dodatkowo, od lat firma prowadzi ścisłą współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Mlekpol jest w trakcie powołania Fundacji wspierającej finansowo uczestników studiów doktoranckich. Będzie to program skierowany do młodych, stojących u progu kariery badaczy, którzy mogą wykazać się sukcesami w swojej dziedzinie nauki.
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, w ramach współpracy z lokalną społecznością, czynnie uczestniczy w spotkaniach, konkursach, które mają na celu promocję spożycia mleka i produktów nabiałowych, a także wytworzenie przyjaznego charakteru marki, firmy i regionu, na terenie którego prowadzi działalność.

 

Komentarze (4)

a kto nominował?

gratuluje czy do konca to kwestia otwarta niech sie inni wypowiedza a gdzie ranking innych firm grajewskich?

Głosujcie na nasze grajewskie firmy poprzez stronę PulsHR.pl:

http://www.pulshr.pl/serwis/top-pracodawca-polski-wschodniej/

W Grajewie nikt nie zasluguje na moj glos. Poza tym to miasteczko bezrobocia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.