68 tys. pieszych pielgrzymów

aktualizacja: 2017-08-16 08:19:27     nr wiadomości: 32704     przeczytano: 1536     Ilość komentarzy komentarze: 0

W ciągu minionych dwóch tygodni do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze dotarły 52 piesze pielgrzymki, w których wędrowało ok. 68 tys. pątników.Najwięcej – ponad 12 tys. osób - przybyło w pięciu pielgrzymkach z Warszawy, a najliczniejsza była 8,5-tysięczna pielgrzymka krakowska.

We wtorek przed południem na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W przededniu tego święta, gdy do Częstochowy w pieszych pielgrzymkach weszło ponad 20 tys. pątników, przypadła kulminacja szczytu pielgrzymkowego.

Zgodnie z ogłoszoną przez biuro prasowe Jasnej Góry statystyką pielgrzymkową, większość pątników (ok. 68 tys.) dotarła do Częstochowy między 1 a 14 sierpnia. To ponad trzy czwarte spośród blisko 88 tys. wszystkich pieszych pielgrzymów, którzy w tym roku przyszli do sanktuarium. Ogółem od 1 kwietnia przybyło tu 168 pieszych pielgrzymek, z czego 52 do połowy sierpnia.

W tym roku zwiększyła się liczba pielgrzymów na rowerach - dotarły pielgrzymki 123 rowerowe, a w nich ponad 7 tys. osób. Natomiast w pielgrzymkach biegowych od kwietnia do połowy sierpnia przybiegło ok. 360 osób. Nadal dominują jednak pielgrzymki piesze. 

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.