Matura 2017. Odwołania

aktualizacja: 2017-08-01 10:08:21     nr wiadomości: 32603     przeczytano: 2087     Ilość komentarzy komentarze: 0

Po raz pierwszy maturzyści mogą odwołać się od wyniku matury do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego.

Zgodnie z przepisami maturzysta ma prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej (OKE) w terminie sześciu miesięcy od wydania świadectwa dojrzałości. Po przejrzeniu pracy może zwrócić się z wnioskiem o weryfikację sumy punktów.

Wniosek wraz z uzasadnieniem należy złożyć do dyrektora OKE w ciągu dwóch dni roboczych od dokonania wglądu. Komisja w ciągu 7 dni dokona weryfikacji, o jej wynikach poinformuje w ciągu 14 dni.  Jeżeli suma punktów okaże się wyższa, maturzysta dostanie nowe świadectwo. Jeśli maturzysta uzna, że podjęte przez dyrektora OKE rozstrzygnięcie nie jest satysfakcjonujące, może w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania informacji o wyniku weryfikacji, za pośrednictwem dyrektora OKE, wnieść do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego odwołanie.

Do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wpłynęło 1 097 wniosków o wgląd, a następnie 236 o weryfikację sumy punktów. Wynik zmieniono w 54 przypadkach. Niezadowoleni z weryfikacji złożyli 31 wniosków do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego – informuje Rzeczpospolita.

 
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.