Kontrabanda warta 200 tys. zł

aktualizacja: 2017-07-19 21:03:31     nr wiadomości: 32501     przeczytano: 1223     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kontrabandę wartą 200 tys. zł. ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano obywatela Polski, który przewoził nielegalny towar.

Wczoraj, 18 lipca, funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach i Wydziału Zabezpieczenia Działań zatrzymali do kontroli samochód marki Opel Vectra. W trakcie wykonywania czynności służbowych okazało się, że w pojeździe kierowca przewozi duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda znajdowała się w bagażniku i na tylnych siedzeniach auta. W sumie w samochodzie ujawniono blisko 15 tys. paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości  200 tys. zł.

Kontrabanda wraz z samochodem znajduje się w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach. 61 - letni kierowca za przewożenie tak dużej ilości papierosów bez znaków akcyzy otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.