Przemyt w podłogach osobówek

aktualizacja: 2017-07-03 20:45:32     nr wiadomości: 32378     przeczytano: 1029     Ilość komentarzy komentarze: 0

Niemal 6 tys. paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy. Kontrabandę o łącznej wartości rynkowej 75 tys. złotych kontrolujący znaleźli w podłogach dwóch samochodach osobowych, które przekraczały białorusko-polską granicę.

Najpierw funkcjonariusze KAS z Kuźnicy wytypowali do kontroli citroena na białoruskich numerach rejestracyjnych. Podczas rewizji w której uczestniczyła Koka (labrador wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych) okazało się, że przerobiona podłoga pojazdu wypełniona jest tytoniową kontrabandą. Miejsce to skrywało ponad 3200 paczek białoruskich papierosów.

Przemytnikiem okazał się także 24-letni białoruski kierowca forda mondeo. W podłodze jego auta funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Kuźnicy znaleźli blisko 2700 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

W obu przypadkach funkcjonariusze wszczęli sprawy karne skarbowe rekwirując nielegalny towar. Przemytnicy muszą liczyć się z wysokimi grzywnami oraz utratą samochodów przystosowanych do przewozu kontrabandy.

 

http://www.podlaskie.kas.gov.pl/i

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.