Święto 9. PSK w Grajewie

aktualizacja: 2017-06-28 09:58:18     nr wiadomości: 32317     przeczytano: 2559     Ilość komentarzy komentarze: 0

24 czerwca 2017 r. 9 Pułk Strzelców Konnych w Grajewie oraz Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie noszący imię 9 PSK obchodził doroczne święto.

Jak co roku,  przed Urzędem Miasta została wciągnięta Flaga RP i został  odegrany Hymn Państwowy przez Orkiestrę Wojskową z Giżycka i odśpiewany przez Kompanię Honorową wystawioną przez 2. Batalion Zmechanizowany z 15. GBZ. Następnie ulicami miasta przeszedł korowód z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami instytucji, samorządów, organizacji i stowarzyszeń państwowych oraz  mundurowych, szkół i zaproszonych gości aż do Kościoła p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie.

Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości miała miejsce na terenach Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie. Tam zostały wręczone odznaki pułkowe i statuetki z tytułem „Przyjaciel Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie” oraz inne wyróżnienia. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie szkoły, a na zakończenie wszyscy zebrani spotkali się przy żołnierskim poczęstunku.

 
  - fot. 1-12 Starostwo Powiatowe w Grajewie
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.