Zatrzymano 10 migrantów

aktualizacja: 2017-06-20 19:54:14     nr wiadomości: 32224     przeczytano: 1128     Ilość komentarzy komentarze: 0

W piątek, 16 czerwca,  w ramach współpracy podlaskiej Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej zatrzymano 10 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski podróżując w przestrzeni ładunkowej busa, którym kierował obywatel Łotwy.

Na terenie gminy Wiżajny funkcjonariusze Placówki SG w Rutce-Tartak, Wydziału Zabezpieczenia Działań i KAS z Budziska zatrzymali do kontroli Opla Movano. Oprócz  41- letniego kierowcy, w przestrzeni ładunkowej busa podróżowało 10 obywateli Wietnamu. Sześciu  mężczyzn w wieku 14-30 lat oraz cztery kobiety w wieku 15-26 lat nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej  granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Decyzją Sadu Rejonowego w Suwałkach obywatel Łotwy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. -http://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.