Referendum ws. Konstytucji

aktualizacja: 2017-05-04 10:16:23     nr wiadomości: 31691     przeczytano: 982     Ilość komentarzy komentarze: 2

Naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów rocznicy Konstytucji 3 maja.

Chcę, aby w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku referendum; naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów rocznicy Konstytucji 3 maja.

"W moim przekonaniu jako prezydenta, moi rodacy mają prawo się wypowiedzieć, czy konstytucja obowiązująca w Polsce od 20 lat funkcjonuje dobrze, czy są zadowoleni z tego modelu ustrojowego, czy też wymaga on zmian, a Polska i Polacy zasługują na nową konstytucję" - powiedział prezydent w wystąpieniu na pl. Zamkowym.

"Uważam, że w tym właśnie roku, roku stulecia (odzyskania niepodległości - PAP), roku 2018, naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa. Powinien się wypowiedzieć, co do tego, jakich kierunków ustrojowych w przyszłości chce. Jakiej chce roli prezydenta Rzeczpospolitej, jakiej chce roli Senatu, Sejmu, jakie prawa obywatelskie muszą być mocniej akcentowane i jakie wolności. Że Rzeczpospolita powinna być państwem, gdzie wszyscy są absolutnie wobec prawa równi, gdzie nie ma żadnych bezpodstawnych uprzywilejowań, gdzie ma żadnych lepszych kast obywateli, gdzie wszyscy obywatele stanowią jedność" - oświadczył Duda.

Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl.

Pan prezydent nie może być prezydentem wszystkich Polaków, więc i konstytucja będzie tylko dla wybranych. Dla tych lepszego sortu. Osoba, która łamie konstytucję teraz pragnie nowej konstytucji?? Kupa śmiechu. Po co uchwalać coś, co nie będzie przestrzegane. Przecież można zmienić konstytucję bez referendum. Trzeba mieć odpowiednią większość w sejmie. Trzeba rządzić tak, aby większość Polaków była zadowolona. Jednoczyć, a nie dzielić ludzi na sorty. W przypadku prezydenta, być prezydentem wszystkich Polaków. Obecna władza nigdy nie powinna mieć mandatu do majstrowania przy konstytucji. To tak jak by złodziej tworzył prawo karne.
Napisał: Szymon dodano: 2017-05-06 05:57:55

Takiego bezczelnego Prezydenta to POLSKA jeszcze nie miala,na obecna KONSTYTUCJE przysiegal w ime BOGA ze BEDZIE PRZESTRZEGAL, a caly czas ja LAMIE w imie Jaroslawa KACZYNSKIEGO, razem z rzadem SZYDLO, a pomagaja mu poslowie PiSu i Kukiz 15 ktorzy ruwniez na nia przysiege skladali w imie TAK MI DOPOMORZ BOG. KOSTYTUCJE trzeba przestrzegac, a nie przestepca bedzie tworzyl prawo karne dla siebie. KONSTYTUCJA TO JEST SWIETOSC i najpierw TRZEBA JA PRZESTRZEGAC jak w IME BOGA na nia SKLADANA PRZYSIEGE.
Napisał: GORSZY SZORT dodano: 2017-05-16 05:11:51

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.