Zmiany w abonamencie RTV

aktualizacja: 2017-02-27 07:20:24     nr wiadomości: 30978     przeczytano: 2150     Ilość komentarzy komentarze: 3

Ministerstwo kultury szykuje dwa projekty dot. abonamentu radiowo-telewizyjnego; pierwszy ma być uchwalony w połowie roku i ma według resortu zwiększyć wpływy z abonamentu dwukrotnie, drugi ma doprowadzić do tego, że będzie to opłata powszechna - mówi PAP szef RMN Krzysztof Czabański. 

"Pierwszy projekt, który wkrótce będzie procedowany i będzie inicjatywą rządową, to będzie krok pod tytułem: uszczelnienie abonamentu" - wskazał szef Rady Mediów Narodowych. 

"Będzie to projekt nowelizacji obecnie obowiązującej ustawy abonamentowej i będzie on polegał na wprowadzeniu takich instrumentów, które spowodują poprawę ściągalności abonamentu według dotychczasowych zasad, czyli że abonament jest płacony od każdego gospodarstwa domowego w wysokości 22,70 zł miesięcznie" - dodał Czabański. 

Operatorem tego abonamentu będzie nadal Poczta Polska, a według resortu kultury zmiany mają przynieść dwukrotne zwiększenie wpływów z tego tytułu, czyli do 1,3 -1,4 mld zł. Obecnie jest to ok. 700 mln zł

 

 

 Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl

emeryci i renciści na pewno zmienili już swoje zdanie na temat wybranej partii.
Napisał: kk dodano: 2017-02-27 11:58:27

Wraca powiedzenie: " Emeryci, popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem". W górę prąd,śmieci, art.spożywcze, leki, ... . Waloryzacja emerytury kilka złotych. Za mało by żyć, za dużo by umrzeć, jednym słowem wegetacja .
Napisał: Emerytka dodano: 2017-03-07 07:30:51

Myslę że w następnych wyborach nie będziemy tacy glupi dzielą społeczeństwo jednym dając tyśiące np ktos ma 4 dzieci wiecie ile dostanie tysiące a emeryci i renciści parę złoty i niech nic nie mówią słynna piosenka czarny chleb i czarna kawa ludzie nie bójcie się piszcie co myślicie nie dajmy się stłamśić pozdrawiam
Napisał: stan dodano: 2017-03-20 23:42:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.