Szczuczyn

Wieści z "GWIAZDY"

W dniu 04-05 marca 2016 roku w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach.

Szczuczyńską „GWIAZDĘ”  reprezentowało na tych zawodach 4 dziewczęta i radziły sobie dzielnie.

W klasyfikacji końcowej zajęły 6 miejsce na 30 startujących ekip, zdobyły dla klubu i woj. podlaskiego 26 pkt. we spółzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży, a najważniejsze przywiozły kolejny medal Mistrzostw Polski Juniorek. Brąz przypadł w udziale niezawodnej Ewy Alickiej, która wywalczyła ten krążek w kat. do 63kg, walcząc z przeciwniczkami oraz nabytą kontuzją żeber. O medal otarła się również Weronika Szczech w kat. do 67kg, która sprawiła sobie i wszystkim sympatykom sportu zapaśniczego w Szczuczynie miłą niespodziankę. Do punktacji drużynowej dołożyły swoje cegiełki również Adrianna Zańko, która zajęła 7 miejsce w kat. do 59kg  oraz Karolina Zamojska, która zajęła miejsce 9 w kat. do 55kg. Warto też zauważyć, iż w tym samym miejscu i czasie odbył się Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach, gdzie dobrze zaprezentowały się startująca po raz pierwszy w grupie juniorek młodszych Monika Borowska z UAKS „PODLASIE” Białystok, która w kat. do 49kg zajęła 5 miejsce oraz Julia Łochowska- wychowanka szczuczyńskiej „GWIAZDY” obecnie reprezentująca klub „SUPLES” Kraśnik, która zajęła siódme miejsce w kat. do 56kg.

Obie mają szansę wywalczyć udział w Mistrzostwach Polski w tej grupie wiekowej.