ZNICZ – WARMIA 1:1

Niezwykle cenny punkt zdobyli w środę piłkarze WARMII Grajewo. Po sobotniej klęsce poniesionej w Grajewie z OLIMPIĄ Elbląg tym razem nasz zespół zremisował 1:1 w Białej Piskiej z silną drużyną ZNICZA. To był mecz walki w którym więcej okazji bramkowych mieli gospodarze, lecz konsekwentna i ofiarna gra naszego zespołu oraz znakomita postawa Krzysztofa Gieniusza w bramce WARMII przyniosły grajewianom remis. Dla obu zespołów było to niezwykle ważne spotkanie – ZNICZ chciał się zrehabilitować po dwóch kolejnych porażkach a WARMIA po klęsce z OLIMPIĄ. Połowicznie udało się to jednym i drugim, choć bardziej zadowoleni na pewno są nasi piłkarze, którzy wywieźli jeden punkt z boiska faworyta tego meczu. W pierwszych 30 minutach gry WARMIA stworzyła sobie kilka dobrych okazji bramkowych, ale brakowało skuteczności i zimnej krwi pod bramką. W meczu ze ZNICZEM w naszym zespole brakowało Maksyma Mirvy (praca) oraz Piotra Chylińskiego (kontuzja). Na domiar złego na rozgrzewce przedmeczowej kontuzji pleców nabawił się Marcin Strzeliński. Pod koniec pierwszej połowy przewagę osiągnęli gospodarze i wtedy wysokimi umiejętnościami kilkukrotnie popisał się Krzysztof Gieniusz. Napór gospodarzy trwał także po przerwie i zakończył się zdobyciem gola przez Daniela Świderskiego w 52 minucie. Pięć minut później po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Damiana Zubowskiego odbitą od słupka piłkę skierował strzałem do bramki wprowadzony po przerwie Paweł Sypytkowski. Chwilę po zdobyciu wyrównującego gola znakomitej okazji do zdobycia drugiej bramki dla WARMII miał Dzierzgowski po swojej świetnej indywidualnej akcji. Ostatnie pół godziny meczu to desperackie ataki ZNICZA i zaciekła obrona WARMII. Obrona skuteczna, bo zakończona zdobyciem punktu.

Kolejny mecz ligowy piłkarze WARMII zagrają już w najbliższą sobotę. O godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie nasz zespół podejmie ROMINTĘ Gołdap. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.

Zapis relacji tekstowej z meczu ZNICZ – WARMIA:

1' Mecz rozpoczną grajewianie

1' Bardzo dobre zagranie Dzierzgowskiego do Zubowskiego, ale w ostatniej chwili naszemu zawodnikowi przeszkodził obrońca ZNICZA i zapobiegł groźnej sytuacji pod własną bramką

3' Po akcji Radzikowskiego pierwszy korner dla gospodarzy

3' Szybko odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu

4' Dzierzgowski wywalczył rzut rożny dla WARMII

5' Dobre dośrodkowanie i Matysiewicz był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał głową nie trafił do siatki!

10' W dobrej sytuacji po błędzie zawodników ZNICZA znalazł się Dzierzgowski, ale ubiegła go interwencja bramkarza gospodarzy

12' Mikucki powstrzymuje szarżującego prawą stroną boiska Świderskiego

14' Bramkarz ZNICZA odbija piłkę ręką poza polem karnym i zamiast czerwonej otrzymuje jedynie żółtą kartkę!

14' Zubowski z rzutu wolnego strzela tuż ponad poprzeczką

17' Rzut rożny dla WARMII

17' Po dośrodkowaniu piłkę poza pole karne wybijają obrońcy ZNICZA

21' Dośrodkowanie Świderskiego i Tuttas strzela głową ponad naszą bramką

22' Duży błąd Adama Lekenty i akcja Radzikowskiego który jest sam na sam z naszym bramkarzem ale Gieniusz świetnie wyłuskał piłkę napastnikowi gospodarzy

23' Lipowski fauluje Dzierzgowskiego i otrzymuje żółtą kartkę

25' Groźnie pod naszą bramką - główkował Tuttas, piłka minęła już Gieniusza ale nasz bramkarz jednak złapał piłkę

26' Ależ mieliśmy okazję! Dzierzgowski ograł obrońców ZNICZA i wyłożył piłkę w polu karnym Zubowskiemu, który jednak zamiast strzelić gola źle trafił w piłkę i skiksował

27' Zmiana w zespole ZNICZA - za kontuzjowanego Michałowskiego wchodzi Kierznowski

32' Rzut rożny dla ZNICZA - po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza nasze pole karne

35' Dobry kontratak WARMII kończy uderzenie Dzierzgowskiego, ale obrońca ZNICZA wybija piłkę na aut boczny

37' Niedługo pograł Kierznowski - zawodnik ZNICZA schodzi z boiska z kontuzją stawu skokowego a zastępuje go Daniel Świderski

39' Groźnie było pod naszą bramką - uderzał Janik, ale Gieniusz obronił ten strzał

40' Z rzutu wolnego strzelał Falkowski i znowu Gieniusz broni

40' Od kilku minut przeważają gospodarze

41' Znów rzut wolny dla ZNICZA - Janik dośrodkowuje w nasze pole karne, ale Tuttas nie sięga piłki i omija ona naszą bramkę

45' Rzut rożny dla gospodarzy

45' + 1' Dośrodkowanie i po chwili kolejny korner dla ZNICZA

45' + 2' Dośrodkowanie i Gieniusz fenomenalnie broni strzał głową Tuttasa

45' + 3' Trzeci pod rząd rzut rożny dla ZNICZA - po chwili piłka w rękach naszego bramkarza

45' + 3'  Koniec pierwszej połowy meczu - bezbramkowo remisujemy w Białej Piskiej ze ZNICZEM

46' Drugą połowę rozpoczną gospodarze - w zespole WARMII mamy zmianę. Za Marcina Strzelińskiego wchodzi na boisko Paweł Sypytkowski

47' Poturbowanemu w starciu Kamilowi Randzio udzielana jest pomoc medyczna

51' Rzut rożny dla ZNICZA

52' GOL dla ZNICZA. 1:0 Daniel Świderski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tuttas zgrał piłkę głową na pole bramkowe, skąd Daniel Świderski strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę dla ZNICZA

55' Daniel Świderski mocno strzelał z lewej strony pola karnego na naszą bramkę, ale piłka ominęła słupek

57' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII. 1:1 Paweł Sypytkowski. Z rzutu wolnego z lewej strony boiska strzelał Zubowski. Mocno podkręcona piłka trafiła w słupek, odbiła się a z pola karnego mocnym strzałem Sypytkowski trafia do siatki!

58' Chwilę poz dobyciu gola mogliśmy strzelić drugiego! Dzierzgowski wymanewrował obrońców ZNICZA ale zamiast strzelać próbował minąć bramkarza i niestety nie udało się zdobyć gola

60' Rzut rożny dla gospodarzy

60' Było groźnie - po strzale zawodnika ZNICZA wybija piłkę sprzed bramki Sypytkowski

65' Kąśliwy strzał Radzikowskiego obok słupka bramki Gieniusza

67' Znów groźnie po strzale Radzikowskiego Gieniusz wybija piłkę na rzut rożny

68' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lipowski strzela głową obok bramki

70' Trwa ofensywa ZNICZA - Tuttas strzela głową obok naszej bramki

71' Głośno dopinguje nasz zespół ok. 20-osobowa grupa fanów WARMII

73' Gieniusz kapitalnie broni strzał Daniela Świderskiego

73' Zmiana w WARMII - za Damiana Zubowskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

74' Rzut rożny dla grajewian - dośrodkowanie Sypytkowskiego i wybija piłkę poza pole karne bramkarz ZNICZA a po chwili strzał Cybulskiego ponad bramką gospodarzy

80' Żółta kartka dla Pawła Sypytkowskiego za faul

80' Zmiana w ZNICZU - za Konrada Radzikowskiego wchodzi na boisko Melka

81' Rzut rożny dla ZNICZA - po dośrodkowaniu faul i zaczyna grę WARMIA

81' Zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wchodzi na boisko Albert Staniszewski i jest to debiut 16-letniego zawodnika w naszym zespole

85' Rzut rożny dla ZNICZA - po dośrodkowaniu piłka w rękach Gieniusza

86' Zmiana w ZNICZU - za kontuzjowanego Cychola wchodzi na boisko Tercjak

88' Z rzutu wolnego z odległości ponad 30 metrów potężnie strzela na naszą bramkę Michał Świderski ale piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką

90' Cztery minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Jeszcze jeden rzut rożny dla ZNICZA

90' + 3' Po dośrodkowaniu Daniel Świderski strzela głową ponad poprzeczką bramki WARMII

90' + 4' Koniec meczu. Niezwykle cenny punkt zdobyliśmy dziś w Białej Piskiej.

26.08.2015 Biała Piska, Stadion Miejski

ZNICZ Biała Piska - WARMIA Grajewo  1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Daniel Świderski 52', 1:1 Paweł Sypytkowski 57'

ZNICZ: 12.A.Radzikowski - 25.Ekstowicz, 23.Lipowski, 15.Falkowski, 16.Cychol (86' 2.Tercjak) - 10.Janik, 19.M.Świderski (Kpt), 14.Michałowski (27' 11.Kierznowski; 37' 20.D.Świderski), 7.Adamiec, 9.K.Radzikowski (80' 21.Melka) - 18.Tuttas

REZERWA: 1.Masłowski - 2.Tercjak, 5.Lutrzykowski, 20.D.Świderski, 6.Giza, 21.Melka, 11.Kierznowski,

WARMIA: 1.Gieniusz - 15.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 4.Mikucki -  5.Randzio (81' 8.Staniszewski), 20.Matysiewicz, 19.Cybulski, 11.Zubowski (73' 13.Górski), 9.Strzeliński (46' 16.Sypytkowski) - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 16.Sypytkowski, 13.Górski, 2.Olszyński, 8.Staniszewski

Widzów: 200

Sędzia: Andrzej Patrejko (Elbląg)

Żółte kartki: A.Radzikowski, Lipowski (ZNICZ), Sypytkowski, Lekenta (WARMIA)

Oto dotychczasowe trzecioligowe mecze WARMII ze ZNICZEM:

SEZON 2013/2014

07.09.2013 WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 1:3

Bramki: Rafał Kozikowski 72’ (rzut karny) - Konrad Radzikowski (dwie) 58’, 67’, Błażej Gutowski 61’

05.04.2014 ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Rafał Kozikowski 13’ (samobójcza) – Paweł Sypytkowski 60’, Tomasz Dzierzgowski 68’

SEZON 2014/2015

25.10.2014 ZNICZ Biała Piska - WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Wojciech Łapiński 75' - Damian Zubowski 78'

20.05.2015 Grajewo WARMIA Grajewo - ZNICZ Biała Piska 1:1

Bramki: Damian Zubowski 7' -  Daniel Świderski 29'

Bilans: 4 mecze, 1 zwycięstwo WARMII, 2remisy, 1 wygrana ZNICZA, bramki: 5-6 na korzyść ZNICZA.

Relacja tekstowa ze środowego meczu będzie dostępna od godziny 17-tej na stronie http://kswarmiagrajewo.org