2,3 promila 38-latek z Prostek

aktualizacja: 2019-08-08 10:01:58     nr wiadomości: 39897     przeczytano: 4692     Ilość komentarzy komentarze: 2

Dzięki reakcji świadków z ruchu wyeliminowano dwoje nietrzeźwych kierujących. To 56-letnia mieszkanka Ełku, która kierowała samochodem osobowym marki VW Phaeton mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca to 38-letni mieszkaniec gminy Prostki, który jechał fordem focusem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Na pochwałę i uznanie zasługuje reakcja świadków, którzy zareagowali widząc niebezpieczną jazdę nietrzeźwych kierujących. Dzięki takim zgłoszeniom 7 VIII policjanci zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj o godzinie 15:45 w Ełku na osiedlu Konieczki. Według zgłoszenia kobieta kierująca samochodem marki VW Phaeton cofając i przejeżdżając przez chodnik na miejsce postojowe w pobliżu przystanku MZK spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym kobiecie, która szła chodnikiem. Na szczęście piesza widząc jadące na nią auto zdążyła przed nim uciec. Jak ustalili policjanci, po chwili kierująca uderzyła w zaparkowany nieopodal samochód. Widząc to świadek zdarzenia uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę, wyjmując jej kluczyki ze stacyjki, następnie pilnował do czasu przyjazdu patrolu. Okazało się, że kobieta była pijana. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w Ełku na ulicy Pułaskiego o godzinie 23:30. Tu świadek zatrzymał 38-letniego pijanego kierującego samochodem marki Ford Focus. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.  - informuje KPP w Ełku

 

// baby same wchodzą pod koła
Napisał: mysza dodano: 2019-08-08 20:42:44

Skad wiadomo, ze z Prostek? Miescowosc to zaledwie 1/3 mieszkancow gminy ;o
Napisał: proste dodano: 2019-08-09 18:22:09

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.