piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12643 wyświetleń

23. stycznia w Grajewie

23 stycznia przypada 152. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego oraz 70. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej Grajewa. Z tej okazji władze miasta, gminy i powiatu, a także reprezentanci różnych miejscowych środowisk zawodowych oraz społecznych złożyły wieńce pod Pomnikiem Niepodległości w Grajewie.

 

O godzinie 13-stej w naszym mieście zostały włączone syreny alarmowe. Po hymnie państwowym historię tamtych wydarzeń przypomniała w swoim przemówieniu Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo Halina Muryjas-Rząsa. Następnie wszyscy zebrani uczcili rocznice, składając kwiaty i paląc znicze pod Pomnikiem Niepodległości.

www.grajewo.pl 

Komentarze (13)

jak oni te szalokominiarki nosza....

Tak, tak, tak. Siedemdziesiąt lat temu Niemcy stwierdzili, że już mają dosyć okupacji Grajewa. Podrapali się po głowie i postanowili wracać do siebie. Głupota a nie poprawność polityczna. Grajewo 23 stycznia 1945 roku wyzwolili żołnierze sowieccy. I taka jest prawda historyczna.

już nie maja kogo pod pomnik brać tylko dzieci które nie maja pojęcia o zakładaniu beretu (np chłopak po lewej) a tym bardziej o historii i przyszli tylko dlatego aby nie być na lekcjach ? skandal i wstyd dla JS i Grajewa

Zybbi ty tą poprawność polityczną propagujesz używając słowa "wyzwolenie". to dla nas nie było żadne wyzwolenie a po prostu zmiana okupanta i taka jest prawda historyczna.

Do Jan człowieku ty wiesz co to Strzelec chyba jesteś tym zakichanym dziadkiem w okularkach i siwą brodą z okna co tylko lubi komentować.Jestem jedną z matek której córka wstąpiła w szeregi 'Strzelca" i jestem z niej dumna bo pewnie twój wnuczek już dawno stoi za blokiem pijąc piwo z kolegami. Ci co najwięcej komentują mają najwięcej nasrane za plecami !!!

@Jan
Niesamowite, jak to ludzie, którzy nie mają pojęcia o mocno znaczących faktach, wściubiają swoje długie nochale tam, gdzie nie powinni. Jeżeli uważa się Pan za osobę kompetentną do przeszkolenia tych młodych ludzi, może powinien Pan zgłosić się do władz związku. Powinniśmy się cieszyć, że właśnie na takich uroczystościach towarzyszą nam strzelcy. Być może dla Pana liczy się coś innego, być może wg Pana lepszym zajęciem dla współczesnej młodzieży jest siedzenie przed komputerem lub hałasowanie pod blokami i niszczenie mienia :) Czasami warto się troszeczkę zastanowić... Wg mnie należy się szacunek dla strzelców, chociażby za same chęci. Stali tam w taki ziąb z konkretnych powodów, podczas gdy większość młodych (i nie tylko) ludzi nie ma pojęcia z czym wiążę się " 23 stycznia ". Pozdrawiam

A POMNIK NIEPODLEGLOSCI PRZY UL CMENTARNEJ POSZEDL W ZAPOMNIENIE ? LEZY TAM WIAZANKA ZE SWIETA NIEPODLEGLOSCI CZYLI Z LISTOPADA

Zybbi, a może zapytasz jakiegoś historyka, np Pana doktora Tomasza Dudzińskiego, jak to było naprawdę z 23 stycznia 1945? O ile wiem, to armia sowiecka weszła do miasta, kiedy nie było już w nim Niemców. Twój prymitywny cynizm nie zastąpi prawdy historycznej.

Drogi K.B. To idąc dalej śladem Twojego rozumowania powinniśmy czcić 70 rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej i rozpoczęcia okupacji sowieckiej. Tylko że ja żyjąc pod tą okupacją sowiecką jakoś nauczyłem się języka polskiego, ukończyłem szkołę podstawową, średnią i studia (nawet dwukrotnie), miałem ciekawą pracę, mieszkanie, opiekę medyczną i socjalną. Niestety po zakończeniu tej sowieckiej okupacji zmieniło się to wszystko na gorsze. Dzieci i młodzież co raz częściej zamiast języka polskiego używają języka rynsztokowego. Poziom wykształcenia - pożal się Boże, znaleźć pracę - raczej niemożliwe. Opieka medyczna - widzieliśmy na początku roku. A o katolickiej sprawiedliwości społecznej i równym traktowaniu ludzi niech wypowiedzą się prezesi grajewskich zakładów pracy.

Szacunek dla Strzelców !!!!!

Zybbi ale dlaczego mamy to czcić? To nie jest data którą należy czcić a upamiętnić. Patrząc na twój wpis można pomyśleć, że to był wspaniały okres w naszej historii. Owszem niektórym ludziom żyło się lepiej bo szli wtedy jedyną "słuszną" drogą. Ale co ma powiedzieć tysiące ludzi prześladowanych po roku 45, ukrywających się w lasach, czy też mordowanych przez tamtejszą władzę? Ludzię którzy walczyli za nasz kraj a po wojnie nie mogli do niego wrócić? Czy armia czerwona za która szły oddziały nkwd wprowadzając swoje rządy była naszym wyzwolicielem?

Widze w kmentarzach rozne formy narzekania. OK, Skonczylem ogolniak - nie ma pracy! Skonczylen studia - nie ma pracy! To gdzie jest praca??? Skoro tu sie urodzilem to mam takie samo prawo do zycia jak kazdy. Ci ktorzy uzyskali wplywy dzieki armii czerownej oczywiscie powinni ustapic lub zostac internowani, Powinnismy oczyscic zycie publiczne z ludzi zaczynajacych kariery w PRL.

ja też jestem za strzelcami ale ten chłopak po prawej stronie pomnika który ma inny wzór munduru naprawdę źle ma założony beret

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.