• 7201 wyświetleń

Wieści z Warmii

Zwycięstwem WARMII 1:0 zakończył się sobotni mecz z WISSĄ Szczuczyn. Dzięki trzem zdobytym punktom grajewianie odbili się od dna trzecioligowej tabeli. Wygrana nie przyszła naszym piłkarzom łatwo, bo choć grali oni przez niemal godzinę spotkania z przewaga aż dwóch zawodników, to niestety dostosowali swoją formę do słabiutko grającej WISSY i razili nieskutecznością. Zwycięzców się nie sądzi, ale za skuteczność należy się naszym zawodnikom surowa nagana. Wygrać i to wysoko z tak kiepsko grającym przeciwnikiem było wręcz powinnością naszych piłkarzy, którzy jednak nie po raz pierwszy udowodnili, że niezwykle ciężko gra się im z przewagą zawodnika/ów. Nasz zespół zagrał słabszy mecz niż ten przed tygodniem w Ostródzie. Najważniejsza jest jednak wygrana - zdobyte punkty są w naszej sytuacji drogocenne. WISSA, która w ubiegłym sezonie zajęła wysokie V-te miejsce w tabeli była bodaj najsłabszym przeciwnikiem z którym w tym sezonie spotykała się WARMIA. Wydaje się, że póki co zmiana na ławce trenerskiej WISSY nie wyszła na dobre temu zespołowi. Pod wodzą niedawno zwolnionego trenera Ryszarda Borkowskiego zespół ze Szczuczyna był pomimo porażek wysoko oceniany przez obserwatorów spotkań III ligi i można było mieć pewność, że dalsza praca tego ambitnego i zdolnego szkoleniowca przyniesie poprawę formy zespołu. Tymczasem w Grajewie szczuczynianie zaprezentowali się słabiutko i to także w początkowym okresie gry jeszcze przed utratą dwóch zawodników. Obaj zostali wykluczeni po akcjach WARMII, która zdecydowanie przeważała od początku meczu. Dość powiedzieć, że pierwszy rzut rożny goście zdobyli dopiero w … 51 minucie, gdy fatalnie skiksował nasz bramkarz i wybił piłkę poza własną bramkę. .

Być może mecz miałby nieco inny, spokojniejszy przebieg, ale w 34 minucie Rafał Kozikowski nie wykorzystał rzutu karnego (już po raz drugi w tym sezonie!) i kolejne minuty upływały na nerwowości w grze. W końcu w 62 minucie po ładnej akcji Kamila Randzio i jego podaniu Marcin Strzeliński uderzeniem z pola karnego trafił do bramki WISSY i tym samym ustalił wynik meczu. Bo choć do końca WARMIA miała jeszcze parę świetnych sytuacji, to rażąca nieskuteczność naszego zespołu mogła nawet zostać ukarana, gdy w końcówce meczu ambitni goście kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. Na szczęście WISSA nie była w stanie zdobyć gola i mecz zakończył się zaledwie jednobramkowym zwycięstwem WARMII. Wygrana z grającą w osłabieniu WISSĄ nie przynosi naszym piłkarzom wielkiej chwały, ale przynosi... punkty. Jakże potrzebne naszemu zespołowi!

Kolejny mecz WARMIA rozegra w najbliższą sobotę 26 października o godzinie 14:00 w Grajewie. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie GRANICA Kętrzyn.

Oto zapis relacji LIVE z meczu WARMIA - WISSA:

1' Rozpoczynają goście

3' Faulowany Dzierzgowski i WARMIA ma rzut wolny z odległości ponad 40 metrów od bramki

3' Strzał Kozikowskiego trafia w mur z zawodników WISSY

6' Póki co gra toczy się w środku pola. Goście cofnęli się i wyraźnie liczą na długie piłki do szybkich Łapińskiego i Dworzańczyka

7' Rozegranie piłki przez Strzelińskiego i Chylińskiego - dośrodkowanie na pole karne, ale Rudneu schwytał piłkę

7' Za faul ukarany został żółtą kartką Kamil Randzio

10' Ładny strzał Kozikowskiego z 30 metrów - piłka mija słupek

11' Trochę nerwowości w grze - złe podanie Osypiuka przechwycił Łapiński, ale odskoczyła mu piłka

13' W odstępie zaledwie minuty aż trzy razy głupio oddajemy piłkę - najpierw Osypiuk, potem Chyliński a teraz Lekenta

19' Niewiele ciekawego dzieje się na boisku. WARMIA optycznie przeważa, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe

19' Pierwszy rzut rożny dla WARMII po akcji Kamila Randzio

20' Zbyt słabe dośrodkowanie Sypytkowskiego i goście przejmują piłkę

21' Za faul na Dzierzgowskim ukarany żółtą kartką został Maciej Kurcewicz

22' Dzierzgowski znalazł się w polu karnym WISSY - obrońca sprytnie wypchał go na skraj pola karnego, ale nasz napastnik ładnym, technicznym strzałem posłał piłkę tuż nad poprzeczką

24' Marcin Strzeliński wywalczył drugi rzut rożny dla grajewian

24' Dośrodkowanie Strzelińskiego przejmują goście, po chwili piłka wraca do naszych piłkarzy, ale Chyliński już nie po raz pierwszy w tym meczu fatalnie ją traci na rzecz WISSY

28' Pavel Rudneu fauluje Dzierzgowskiego przed polem karnym i sędzia usuwa go z boiska

30' Za Adriana Zalewskiego wchodzi rezerwowy bramkarz Mateusz Mierzejewski

31' Sypytkowski z 17 metrów strzela ponad bramką WISSY

33' Po akcji Kamila Randzio następny korner dla WARMII

33' Po dośrodkowaniu piłkę ręką z własnej bramki wybija Nikitin

34' Rzut karny dla WARMII

35' Strzał Kozikowskiego z karnego na róg wybija Mierzejewski!

36' Żółta kartka dla Orłowskiego

39' Chyliński sam na sam z bramkarzem gości - fatalnie zachowuje się nasz zawodnik zbyt daleko wypuszczając sobie piłkę i marnując w ten sposób doskonałą sytuację

44' Doskonała sytuacja - Strzeliński przedarł się przez obrońców ale jego strzał obronił Mierzejewski

45' Tym razem Dzierzgowski ograł obrońcę WISSY i strzelił w krótki róg, ale trafił w boczną siatkę

45' Żółta kartka dla Rafała Kozikowskiego

45' Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

45 + 3' Znakomita sytuacja WARMII - najpierw strzał Chylińskiego znakomicie broni Mierzejewski a po chwili dobitka Dzierzgowskiego tuż obok słupka mija bramkę!

45 + 4' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu faul na obrońcy WISSY i tracimy piłkę

45 + 4' Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis i kilka świetnych szans naszego zespołu w tym zmarnowany przez Kozikowskiego rzut karny. WISSA ani razu nie zagroziła bramce Gieniusza.

46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

47' Ostro ruszyli do przodu gospodarze - dośrodkowanie Kamila Randzio wyłapuje Rudneu

51' Pierwszy strzał WISSY - Berezovsky fatalnie pudłuje

55' Siadło tempo gry - nasi piłkarze wyraźnie nie mają sposobu na skomasowaną obronę WISSY

51' Fatalna interwencja Gieniusza i goście mają pierwszy rzut rożny w tym meczu

51' Żółta kartka dla Berezovskyego. Po rzucie rożnym przejęliśmy piłkę, ale Białorusin sfaulował Chylińskiego

59' Za Piotra Chylińskiego na boisko wchodzi Marcin Mikucki

61' Dzierzgowski strzela z ostrego kąta, ale broni Mierzejewski

62' Kamil Randzio podciągnął piłkę do linii końcowej, dośrodkował na pole karne a Marcin Strzeliński strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla WARMII!

63' Rzut rożny dla WARMII

65' Za faul na Berezovskym żółtą kartkę otrzymuje Arciszewski

66' Za Tomasza Dąbrowskiego wchodzi Przemysław Marcinkiewicz

70' Za Pawła Sypytkowskiego na boisko wchodzi Mateusz Cybulski

75' Po "zabawie" i fatalnym błędzie Guzowskiego z Mierzejewskim pusta bramka i Mikucki strzela w poprzeczkę!

81' Mocny strzał Dworzańczyka broni Gieniusz

84' Rzut rożny dla WARMII

84' Po dośrodkowaniu przejmują piłkę goście

85' Dobra akcja Dzierzgowskiego, który wycofał piłkę do Strzelińskiego ale nasz zawodnik strzelił bardzo źle

85'Marcin Baczewski za Kamila Randzio

88' Strzeliński znakomicie zagrywa do Baczewskiego, ale nasz zawodnik będąc sam przed bramką ... przewraca się i nie otrzymuje piłki!

90' 3 minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' Rzut rożny dla WISSY ale po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

90 + 3' Dzierzgowski sam na sam z bramkarzem, ale robi o jeden zwód za dużo i traci piłkę!

90 + 3' Jeszcze jeden rzut rożny dla WISSY - przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

90 + 3' Koniec meczu! Zasłużenie, ale zdecydowanie za nisko wygrywamy mecz z WISSĄ Szczuczyn 1:0.

19.10.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 1 : 0 (0:0)
Bramka: 1:0 Marcin Strzeliński 62’
WARMIA: 1. Gieniusz - 13.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 6.Osypiuk, 15.Koszczuk - 5.Randzio (85'3.Baczewski), 16.Sypytkowski (70'20.Cybulski), 10.Kozikowski, 11.Chyliński (59' 4.Mikucki), 9.Strzeliński - 7. Dzierzgowski

REZERWA: 4.Mikucki, 8.Gutowski, 18.Golubiewski, 20.Cybulski,3.Baczewski

WISSA: 22.Rudneu - 2.Waszkiewicz, 11.Guzowski, 3.Orłowski (Kpt), 16.Nikitin - 18.Zalewski (30'1.Mierzejewski), 8.I.Berezovsky, 15.Kurcewicz, 4.Dąbrowski (66' 9.P.Marcinkiewicz) - 10.Łapiński, 7.Dworzańczyk

REZERWA: 1.Mierzejewski - 14.Ł.Świderski, 5.A.Doliwa, 9.P.Marcinkiewicz, 17.Zambrowski

Czerwone kartki: Rudneu 28’ (za faul), Nikitin 32’ (za zagranie ręką w polu karnym) (WISSA).

Żółte kartki: Arciszewski, Randzio, Kozikowski (WARMIA) – Orłowski, Berezovsky, Kurcewicz (WISSA)
Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok)
Widzów: 250

W sobotę 26 października o godzinie 14:00 na własnym stadionie WARMIA Grajewo podejmie swoją sąsiadkę z końcowej strefy tabeli III ligi – GRANICĘ Kętrzyn.

Goście po XIII kolejkach zajmują przedostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 9 punktów. W ostatniej kolejce GRANICA przegrała u siebie z SOKOŁEM Ostróda 0:4. Na słabszą niż  w poprzednich sezonach postawę kętrzynian z całą pewnością ma ogromny wpływ odejście z zespołu w przerwie letniej najlepszego zawodnika i niezwykle skutecznego strzelca Pawła Kowalewskiego (ciekawostka – ten piłkarz zdobył dla kętrzynian wszystkie 5 bramek w ostatnich meczach GRANICY z WARMIĄ!), który zasilił MRĄGOWIĘ Mrągowo. Zespół GRANICY nie ma obecnie w sowim składzie gwiazd, ale z całą pewnością mecz z tym zespołem nie będzie dla WARMII spacerkiem. Nasi najbliżsi rywale w tym sezonie potrafili wygrać z DĘBEM Dąbrowa Białostocka i BARKASEM Tolkmicko a także zremisować na wyjeździe w Działdowie ze STARTEM. Te wyniki są solidnym sygnałem ostrzegawczym dla naszego zespołu, który musi się nastawić na ostrą walkę o punkty.

Dotąd o III – ligowe punkty WARMIA z GRANICĄ spotkała się czterokrotnie. Oto bilans tych meczów:

SEZON 2011/2012

02.10.2011 GRANICA Kętrzyn - WARMIA Grajewo 0:1

Bramka: Marcin Strzeliński 42'

12.05.2012 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 3:0

Bramki: Marcin Arciszewski 34' (rzut karny), Karol Kosiński 61', Marcin Strzeliński 89'

SEZON 2012/2013

11.08.2012 WARMIA Grajewo - GRANICA Kętrzyn 2:3
Bramki: Marcin Arciszewski 3' (rzut karny), Paweł Górski 7' - Paweł Kowalewski (trzy) 9', 68', 73' (rzut karny)

11.11.2012 GRANICA Kętrzyn - WARMIA Grajewo 2:2

Bramki: Paweł Kowalewski (dwie) 32', 41' -  Konrad Kowalko 61', Paweł Naliwajko 85'

Razem 4 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 1 remis, 1 wygrana GRANICY. Bramki 8-5 na korzyść grajewian.

W naszym zespole prócz kontuzjowanego Łukasza Domurata wszyscy są do dyspozycji trenera Leszka Zawadzkiego. Nikt nie musi pauzować za kartki.

Serdecznie zapraszamy na mecz. Początek o godzinie 14:00.

E-mail: JSzumowski@orange.pl