1 mln zł dotacji

aktualizacja: 2018-03-08 12:02:49     nr wiadomości: 34555     przeczytano: 1850     Ilość komentarzy komentarze: 1

7 marca br. Artur Kuczyński, burmistrz  Szczuczyna i Małgorzata Jarmutowska, skarbnik podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dotację w wysokości 1 000 000 zł do zagospodarowania terenu i budowy Targowiska produktów lokalnych w Szczuczynie. To 70% kosztów tej inwestycji. Dzięki współpracy z Parafią Urząd Miejski otrzymał prawo do dysponowania dwiema działkami położonymi na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Szpitalnej.

 

Już wiosną rozpoczną się prace budowlane, których celem będzie m.in. wykonanie parkingów, wykonanie placu handlowego wraz z zapleczem organizacyjnym, wykonanie dróg dojazdowych, budowa budynku opartego na historycznym przekazie o “kramicach” zlokalizowanych pierwotnie w centrum Placu Tysiąclecia, wykonanie instalacji oświetleniowej opartej na fotowoltaice, zakup niezbędnego wyposażenia.
 

Całość zostanie wykonana w stylu dopasowanym do miejsca. Jest szansa, że zagospodarowanie tego miejsca sprawi, iż stanie się ono swoistym Centrum produktu lokalnego, naturalnego, opartego na wysokiej jakości polskiego rolnictwa. Jest to jeden z elementów lokalnej inkubacji przedsiębiorczości – informuje na swoim profilu FB,  Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna.

 

Kramy, jatki..., ale określenie "kramice" w gwarze szczuczynskiej nie było uzywane. Czy to beda stragany w budynku?
Napisał: jolanta dodano: 2018-03-09 16:10:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.