Szczuczyn

  • 11 komentarzy
  • 9251 wyświetleń

Bank Spółdzielczy ma 112 lat

OTWARCIE ROZBUDOWANEJ SIEDZIBY CENTRALI BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W SZCZUCZYNIE

       Po 112 latach działalności Banku Spółdzielczego w Szczuczynie jednostka ta, w poniedziałek 29 kwietnia 2013 roku, oddała oficjalnie do użytku zmodernizowany budynek.
Rozbudowana siedziba banku, który przetrwał dziejowe burze mimo wstrząsów finansowych w kraju, w dużym stopniu zwiększyła powierzchnię użytkową placówki, przez co poprawiły się nie tylko warunki pracy, ale zaistniała o wiele lepsza obsługa Klientów.
Wniesiony kolejny wkład w stopniową rozbudowę zasobów Banku Spółdzielczego w Szczuczynie bardzo pozytywnie oceniają goście, pracownicy, a przede wszystkim klienci indywidualni, instytucje, małe i średnie firmy współpracujące z tym bankiem „od zawsze”.
Z profesjonalnego zarządzania bankiem spółdzielczym w Szczuczynie bardzo zadowolony byłby inicjator ruchu spółdzielczego i zwolennik zakładania kas oszczędnościowo - pożyczkowych - Franciszek Stefczyk. Znane Kasy Stefczyka okryły dumą gospodarkę finansową w naszym kraju i przyczyniły się do jego rozwoju.

       Uroczystość otwarcia zmodernizowanego obiektu Centrali Banku Spółdzielczego w Szczuczynie zgromadziła wielu znakomitych gości, ekspertów bankowych, samorządowców oraz przedsiębiorców. Dostojnych gości powitał Prezes M. Rainko. W spotkaniu między innymi uczestniczyli: Jerzy Różyński – Prezes Krajowego Związku Banków, Edmund Borawski – poseł na Sejm RP i Prezes Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie, Bogdan Bubak – Dyrektor ds. Samorządowych Krajowej Rady Spółdzielczości, Krzysztof Kokot – Wiceprezes Banku Polskiej Spółdzielczości/Banku Zrzeszającego, Jarosław Augustowski – Starosta Powiatu Grajewskiego, Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński, Burmistrz Rajgrodu – Czesław Karpiński, Wójt Wąsosza – Czesław Ołdakowski, Wójt Grajewa – Stanisław Szleter oraz inne znakomite osobistości.

       Podczas uroczystości Prezes BS Mirosław Rainko przekazał Piotrkowi Dembińskiemu 1000 zł, jako dar serca od pracowników banku. Piotrek oczekuje na operację, która ma się odbyć w maju 2013 roku. Operacji dokona zespół specjalistów na Ukrainie, jej koszt z rehabilitacją wyniesie ogólnie 200 tys. zł. Widok Piotrka, który pięknie podziękował darczyńcom wzruszył obecnych Jego inteligencją, skromnością, świadomością bycia na dobrej woli i zrozumieniu społeczeństwa.
Jest już oczekiwany maj. Cały Szczuczyn życzy Piotrusiowi udanej operacji i powrotu do zdrowia.

    Podczas uroczystości, decyzją władz Krajowej Rady Spółdzielczej nadano odznakę "Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” dla: Stefana Sawickiego, Jana Sierbińskiego, Jana Nitkowskiego, Bogdana Krupińskiego i Elżbiety Niebrzydowskiej. Dekoracji dokonał Dyrektor SKRS Bogdan Bubak.

Z okazji międzynarodowego roku spółdzielczości KRS przyznała 15 medali, które otrzymali:

1. Edmund Borawski – Prezes SM „Mlekpol” Grajewo, poseł na Sejm RP
2. Stanisław Szleter – Wójt Gminy Grajewo
3. Artur Kuczyński – Burmistrz Miasta i Gminy Szczuczyn
4. Adam Kiełczewski, Burmistrz Miasta Grajewo
5. Czesław Ołdakowski – Wójt Gminy Wąsosz
6. Czesław Karpiński – Burmistrz Miasta i Gminy Rajgród
7. Zbigniew Łaguna, Ireneusz Łaguna i Janusz Sutkowski
8. Stanisław i Zdzisław Zielińscy – z  Rajgrodu
9. Anna Jagusz – Dyrektor Zespołu Szkół im. J. Piłsudskiego w Szczuczynie
10. Kazimierz Niebrzydowski i Wiesław Drobiński - Szczuczyn
11. Janusz Marcinkiewicz – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie
12. Lek. med. Radosław Trzciński – Kierownik Przychodni Rejonowej w Szczuczynie
13. Ks. kan. Robert Zieliński – proboszcz parafii NMP w Szczuczynie
14. Ks. Lucjan Świderski
15. Hanna Białous – Przewodnicząca Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Szczuczynie.
       Medale wręczył Dyrektor ds. Samorządów KRS – Bogdan Bubak oraz Prezes BS w Szczuczynie – Mirosław Rainko.

      Kapituła Odznaczeń Krajowego Związku Banków Spółdzielczych za doceniony rozwój idei spółdzielczości bankowej przyznała:

   I. Złoty Krzyż „ Za zasługi im. Ks. Piotra Wawrzyniaka”, otrzymały:
Grażyna Elżbieta Borys, Ewa Obrycka, Barbara Wojciechowska. 


   II. Złotą odznakę im. Franciszka Stefczyka otrzymała Bogumiła Chomiczewska.
           Odznaczenia wręczyli: Jerzy Różyński – Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych oraz Hanna Białous – Przewodnicząca Rady Nadzorczej BS w Szczuczynie.

      Natomiast Kapituła Odznaczeń i Wyróżnień Zrzeszenia BPS przyznała za wybitne osiągnięcia na rzecz polskiej bankowości spółdzielczej Złotą Odznakę, którą otrzymały: Danuta Polakowska i Teresa Nowicka.
                 Odznaczenia wręczył wiceprezes BPS – Krzysztof Kokot.


WITAMY PRZYJACIÓŁ BANKU 

      Podczas uroczystości do zebranych gości jednoznacznie przemawiały trzy słowa zawarte na banerze – WITAMY PRZYJACIÓŁ BANKU.  
Nie są one przebrzmiałym sloganem reklamowym polegającym na przyciąganiu klientów na podstawie niskiego lotu frazesów. Ten napis przemawia głębokim znaczeniem słów, które już sprawdziły się w działaniu tej jednostki. Tu, codziennie spotyka się i wita serdecznie wzajemnych przyjaciół – jak twierdzi Prezes Banku Mirosław Rainko.
Tę istotną frazę podkreślił również w przemówieniu Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński mówiąc: "Na podstawie tej idei, jako myśli wskazującej cel i kierunek działania szczuczyńskiej placówki, można kroczyć w przyszłość i wyznaczać wciąż nowe zadania."
 
      W słowach powitania Dyrektor d/s. Samorządów KRS – Bogdan Bubak m. in. powiedział: ” (…) miło jest z Państwem być w chwili tak podniosłej uroczystości dla Banku, który cieszy się w środowisku ogromnym autorytetem. Bank pomaga utrzymać wartość kapitału, a więc tego, co spółdzielcy wkładają i na czego rozwój liczą. To wszystko cechuje Bank Spółdzielczy w Szczuczynie i dlatego z przyjemnością na tę uroczystość przyjechałem. Spostrzegłem też, że bank cieszy się w środowisku ogromnym autorytetem, co dało się zauważyć nawet dziś, kiedy wystąpiliście Państwo do odznaczeń. Pan Prezes zaproponował żeby stanąć równo, no i wszyscy szybko ustawili się jak według sznurka.”
      Jerzy Różyński - Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych m. in. powiedział: ” (…) za zaproszenie na tę piękną uroczystość otwarcia rozbudowanej Centrali BS w Szczuczynie, dziękuję Zarządowi, a przede wszystkim przyjacielowi spółdzielczości i osobistym Panu Mirosławowi Rainko. Banki nasze niosą rozwój dla struktur tych rejonów, które nie są za bogate. (…) życzę dalszego rozwoju dla Banku Spółdzielczego oraz osobistego zdrowia i spokoju.” 
      W wypowiedziach kolejnych mówców przejawiało się zadowolenie z dynamicznego rozwoju banku. Życzono jego pracownikom dalszych sukcesów w tworzeniu środowiskowej więzi i obustronnej wiarygodności.

      Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński w krótkim wystąpieniu odniósł się do tworzenia realnego klimatu: "Szanowny Prezesie, Pani Przewodnicząca, Drodzy Pracownicy. Muszę nie zgodzić się z dwoma rzeczami, które zostały tu wypowiedziane. Po pierwsze, to nic nowego, że się przyjaźnie witamy, jak sugeruje powyższy baner. To naturalne w gronie ludzi myślących. Po drugie, ja tu nie widzę żadnego rozdawnictwa. Jest tu wszystko tak policzone i wyrachowane, że wszystko się opłaca, a nas zachwyca, bo wszystko to zostaje tu na Szczuczyńskiej Ziemi – i to jest najważniejsze! A dziękując za wszystko, chciałbym zwrócić uwagę, że nauczono nas patrzenia na pieniądz, ile go się ma i jak budując nowe budynki, budować miasto, tworzyć nowe miejsca pracy, budować naszą wspólną przyszłość… I powiedzieć chcę, że jest zasadnicza różnica w tym dążeniu i naśladowaniu Banku Spółdzielczego w stosunku do banków komercyjnych. (…) życzę dalszego rozwoju i stałej, przyjaznej relacji Banku pomiędzy Klientami indywidualnymi i Przedsiębiorcami.”

      Oprócz 100 lat odśpiewanych dla Banku, goście obdarowali pamiątkami gospodarza  uroczystości. Między innymi w nowych pomieszczeniach znajdzie godne miejsce warszawska Kolumna Zygmunta. Natomiast pozyskany "DIAMENT Spółdzielczości 2012” potwierdza fakt, że Szczuczyn po uzyskaniu Godła ze Złotymi Gwiazdami nie spoczął na laurach i dalej wiedzie prym wśród zrzeszonych 366 Banków Spółdzielczych w Polsce.
      W części artystycznej wystąpili nauczyciele Szkoły Muzycznej w Szczuczynie dyr. Elżbieta Jerulank i Aurelia Borak.  W ich akompaniamencie, piosenkę utrzymaną w rytmie i sugerującą oszczędzanie "SKO to fajna sprawa” świetnie wykonały uczennice Szkoły Podstawowej w Wąsoszu Emilia Tarnacka i Paulina Truszkowska.  

        Podniosłego aktu przecięcia wstęgi dokonali: Hanna Białous, Jerzy Różyński, Edmund Borawski, Jarosław Augustowski, Artur Kuczyński, Czesław Karpiński, Jan Zawadzki, Czesław Ołdakowski, Stanisław Szleter. Do końca i z uśmiechem wstęgę przeciął Prezes BS Mirosław Rainko. W końcu uroczystości, aktu poświęcenia rozbudowanego obiektu dokonał Proboszcz Parafii NMP w Szczuczynie ks. Robert Zieliński.

       Po tej ceremonii goście zwiedzali rozbudowaną siedzibę Centrali Banku Spółdzielczego w Szczuczynie. Wyrażano podziw i zadowolenie z rozwiązań wnętrz przy współczesnej architekturze.

      Centrala Banku Spółdzielczego zlokalizowana jest w Szczuczynie przy Placu Tysiąclecia 27, a od 01.03.2013 dodatkowo Punkt Obsługi Kasowej czynny jest przy ul. Łąkowy 1.
Ponadto szczuczyńska centrala BS posiada: Oddział BS w Rajgrodzie przy ul. Warszawskiej 34. Oddział BS w Wąsoszu przy Pl. Rzędziana 22. Punkt Kasowy BS w Bełdzie 43 A oraz Punkty Kasowe BS w Grajewie na Os. Południe 48 (Jaskółka) i w Urzędzie Skarbowym przy ul. Elewatorskiej 8.
Bank rozrasta się i przybywa mu coraz więcej zaufanych zwolenników. I nie dziwi nas to, bowiem Prezes Zarządu M. Rainko bazuje na dobrym Zarządzie i pracownikach. W sobie posiada charyzmę, dzięki której w imieniu wszystkich pracowników Centrali Banku Spółdzielczego w Szczuczynie odebrał w styczniu 2013 Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz z 3 Złotymi Gwiazdami. Placówka posiada bogatą historię i doświadczenia. Z roku na rok zwiększa ilość obsługiwanych Klientów, a przy tym ilości wykonywanych operacji, co spowodowało konieczność wydzielenia Centrali w strukturze banku, bowiem zwiększone są zadania.
Wymagania nadzorcze powodują zwiększenie stanowisk pracy, co jest wyraźnym dowodem dobrego zarządzania bankiem. W końcowym efekcie Szczuczyn posiada nowoczesny budynek, służący Bankowi i lokalnej społeczności.

      Spotkanie zakończyło się uznaniem, że Centrala Banku Spółdzielczego w Szczuczynie i jego filie to pracownicy kompetentni, predysponowani do pracy z ambicjami. To dzięki nim bank lokalny jest silny, wsparty na wzajemnym zaufaniu i przyjazny dla Przedsiębiorców.
Istotą tej przyjaźni jest kultura współpracy instytucji finansowej a przedsiębiorcami, codzienne tworzenie klimatu zaufania wzajemnego, wprowadzanie wszechstronności, nowości i udogodnień. Wszystko to, dla potrzeb współczesnego właściciela małych i średnich firm naszego mikro rejonu. Potwierdzeniem tego stanu była pilna potrzeba rozbudowy siedziby banku, co jest naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju.


 Zdjęcia i tekst: Stanisław Orłowski.

1. Modernizacja B.S. w Szczuczynie: http://youtu.be/tZVZjQtfUoc

2. 100 lat dla Banku Spółdzielczego: http://youtu.be/Pk-_BW2BFzc

3. Piotrek wyraża wdzięczność: http://youtu.be/2UB_DhGEvzM 

4. SKO, to fajna sprawa: http://youtu.be/5LLA08SIwQc

 

środa, 24 kwietnia 2024

Ogłoszenie

środa, 17 kwietnia 2024

Rodzinne Warsztaty String Art

Komentarze (11)

I czym tu się chwalić ?.... pomóc biednym kredytowiczom zmniejszając odsetki kredytów.

Tylko jedno zdjęcie. Widziałam, że Pan Orłowski robił je cały czas. Prosimy o więcej

Aż dziw bierze, że w tak uroczystym dniu żadnego medalu ani nawet słowa "dziękuję" nie otrzymał np. człowiek, petent i klient tego banku najdłużej w nim oszczędzający, czy rodzina, której najwięcej członków ma konto w tym banku. To przecież klienci BS w Szczuczynie zrzucili się na te wszystkie medale i odznaczenia oraz uposażenia znacznej części odznaczonych.

Popieram obserwatora. Czytając listę zasłużonych i nagrodzonych medalami zauważyłem, że niektórzy z nich są nagradzani w Szczuczynie przy niemal każdej uroczystości, a to z okazji dnia Szczuczyna, święta strażaków teraz okazało się, że są zasłużeni w rozwoju spółdzielczości bankowej. Przypominają mi się czasy nieodległego PRL-u, kiedy medale wręczano ciągle tym samym osobom, wystarczyło tylko należeć do partii. Zadaję sobie pytanie dlaczego wśród wyróżnionych nie było na przykład pani Marii opiekuna SKO przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie. Koło prowadzone przez panią Marię jest jednym z najprężniej działających w kraju, wielokrotnie nagradzanym w konkursach wojewódzkich i krajowych. Pani Maria od wielu lat uczy szczuczyńską młodzież oszczędzania i popularyzuje szczuczyński Bank Spółdzielczy w całej Polsce. Gratuluję Krajowej Radzie i Prezesowi Banku doboru ludzi wybitnie zasłużonych w dziedzinie bankowości.
ps. o ile się orientuję to pani Maria nawet nie została zaproszona na tę uroczystość. Tak trzymać.

Dziwie sie , ze odznaczeni zostali ci, co sa sponsorowani przez prezesa BS. Czyzby wciaz to samo od lat- Szczuczynskie Kolo Wzajemnej Adoracji i Samouwielbienia? Dziala to pewnie na zasadzie ; ja wam, a wy mnie jak zajdzie potrzeba. Gdzie przyklady oszczednosci i dobrego .gosodarowania?
ci

teraz co roku bedą obchodzic huczne urodzny????????????

w dzisiejszych czasach każda szanująca się instytucja musi się promować, Impreza na pewno nie odbyła się kosztem klientów banku, a bank spółdzielczy oferuje swoim klientom lepsze oprocentowanie lokat niż pozostałe banki- wiem o tym bardzo dobrze, gdyż swoje oszczędności przeniosłem włąanie do BS w Szczuczynie. zaznaczam, ze na imprezie nie byłem i nie mam o to do nikogo żalu

a co to za farsa'takie przedstawienie towarzystwa wzajemnej adoracji,niech bawią sie za swoje pieniądze a nie klientow

Gdzie są te piękne zdjęcia . Czekamy.

och Karol jak oni się bawią wszędzie ich pełno aż duszno

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.