Wieści z zapaśniczych mat

DOBRE WYSTĘPY ZAPAŚNIKÓW UAKS „PODLASIE” BIAŁYSTOK I MLUKS „GWIAZDA” SZCZUCZYN W PUCHARZE POLSKI KADETÓW W ZAPASACH STYL WOLNY W BRZEGU DOLNYM.

Cztery awanse do finałów XIX OOM – Łódzkie ‘2013  wywalczyli zapaśnicy UAKS  „Podlasie” Białystok (na co dzień trenujący styl klasyczny) i MLUKS „Gwiazda” Szczuczyn w Pucharze Polski Kadetów – centralne eliminacje do XIX OOM w zapasach styl wolny w dniach 15-17.03.2013 r w Brzegu Dolnym.
       W pucharze startowało 245 zawodników z 62 klubów. Najlepiej wypadł Jędrzej Warpechowski, zawodnik UAKS „Podlasia”, który w wadze 100 kg zdobył brązowy medal. Jędrzej po wygraniu 3 pojedynków eliminacyjnych  zawodnikowi  „Olimp” Kętrzyn. W walce o „brąz” zwyciężył zawodnika „Slavii” Ruda Śląska, Dawidem Grykielem.
      Awans bezpośredni do finałów XIX OOM (zdobywcy  I - VIII m.) wywalczyli: Damian Trojanowski, waga 50 kg, (3 wygrane walki)„Gwiazda” Szczuczyn, Tomasz Stasiewicz w wadze 54 kg (4 wygrane walki)  i Bartosz Łętowski, waga 76 kg  (4 wygrane pojedynki)– obaj UAKS „Podlasie” Białystok, zdobywcy VII miejsc w swoich kategoriach wagowych.
      W klasyfikacji drużynowej najwyżej na XV miejscu wśród 62 klubów z kraju  sklasyfikowany został UAKS „Podlasie” Białystok

Pozostali zawodnicy, którzy nie awansowali do finałów OOM mają szanse awansu w eliminacjach regionalnych, które rozegrane będą w maju w Świeciu n/Wisłą.