piątek, 29 marca 2024

Szczuczyn

  • 10 komentarzy
  • 6604 wyświetleń

Załóż Solary – będzie taniej!

   
    Burmistrz Szczuczyna informuje, iż rozpoczyna prace nad przygotowaniem wniosku na ogłoszony przez Instytucję Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego konkurs. Osi Priorytetowej V. Rozwój regionalnej infrastruktury ochrony środowiska Działanie 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska (Energia odnawialna: słoneczna)

    Naszym celem jest przygotowanie projektu, w ramach którego mieszkańcy Miasta i Gminy Szczuczyn będą mogli pozyskać zestaw do podgrzewania centralnej wody użytkowej we własnym domu. Proponowane wsparcie finansowe wyniesie min. 65% kosztów zakupu i montażu instalacji.
   
    Wszystkie osoby, które są zainteresowane wykonaniem instalacji solarnej na własnym budynku mieszkalnym proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, pok. nr 5(I piętro) do pana Bogusława Ramotowskiego (Referat Rozwoju i Inwestycji) Tel. 86 – 2735080 wew. 17

    Szanse na uzyskanie dofinansowania maja wyłącznie budynki mieszkalne, nie mogą to być obiekty wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Optymalne warunki to połać dachowa nachylona w kierunku południowym.

    „Szanowni Państwo, przy dzisiejszych stale rosnących kosztach energii elektrycznej szansa na pozyskanie realnego dofinansowania na poziomie nie mniejszym jak 65% kosztów inwestycji to oferta, z której warto skorzystać. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie zajmą się procedurą przygotowawczą, aplikacyjną i realizacją projektu. Po stronie mieszkańców leży przeanalizowanie swoich potrzeb, zabezpieczenie udziału własnego i zgłoszenie się do naszego Urzędu. Czasu jak to zwykle bywa w projektach unijnych nie ma zbyt wiele, więc nie możemy go tracić i tym razem. Zachęcam więc wszystkie osoby zainteresowane do przyłączenia się do tej oferty” – Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna

Termin zgłaszania się do udziału w projekcie:

od 12.09.2012 r.        do 21.09.2012 r.

Komentarze (10)

Szkoda,że nie mogą skorzystać firmy.

a na bloku tez mozna zalozyc w koncu to budynek mieszkalny? oczywiscie za zgodą spoldzielni...

dobrze bym było na bloku założyć solary, ja jestem za........

A pozostałe gminy to śpią?! Dlaczego Grabowo oferuje tylko 45%dotacji;/

dofinasowanie wynosi 85% a n ie 65%, gdzie ma podziac się 20%

link do konkursu: http://www.rpowp.wrotapodlasia.pl/konkursy/2110,nabor-wnioskow---dzialanie-5-2-rozwoj-lokalnej-infrastruktury-ochrony-srodowiska--kolektory-sloneczne-.html

Poziom dofinansowania projektów:

Maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi:
- projekty nie objęte pomocą publiczną - maksymalnie 85 %.

Minimalny wkład własny Beneficjenta wynosi:
- projekty nie objęte pomocą publiczną - minimum 15% kosztów kwalifikowalnych. Dla beneficjenta będącego jednostką samorządu terytorialnego lub jednostką podległą we wkładzie własnym środki własne stanowić mają minimum 5%.

rzykładowe rodzaje projektów podlegających dofinansowaniu:
1) Zakup urządzeń do produkcji i przetwarzania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych (kolektory słoneczne) oraz budowa i przebudowa niezbędnej infrastruktury umożliwiającej funkcjonowanie tych urządzeń,
2) zakup nowoczesnych technologii, projektów technicznych oraz know how w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne).

W ramach konkursu wspierane będą wyłącznie projekty polegające na instalacji kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach mieszkalnych, w tym budynkach jednorodzinnych, z wyłączeniem budynków, w których prowadzona jest działalność komercyjna. Na potrzeby konkursu przyjęto, że obiektem użyteczności publicznej jest ogólnodostępny budynek użytkowany i będący we własności administracji publicznej.



dofinansowanie wynosi 45%, chyba że chodzi o ZUPEŁNIE INNY PROJEKT. Jak widać gmina Szczuczyn wie gdzie sięgać po dofinansowania. BRAWO

Prosimy o niewprowadzanie mieszkańców Gminy w błąd! Aby określić wartość udziału własnego w stosunku do dofinansowania z UE nie wystarczy lektura ogłoszenia konkursowego. Udział własny w wysokości 15% to niezbędne minimum. Jednak jak to w każdym konkursie bywa, ważna jest ocena punktowa złożonego wniosku. Gminy, które maja na swoim terenie do 50% obszaru chronionego - Natura 2000 automatycznie zyskują 10 pkt przy ocenie merytorycznej. Szczuczyn takich terenów nie posiada. Żeby więc dorównać innym gminom, które z pewnością złożą wniosek, należy podnieść udział własny. Za każdy 1% wniosek zyskuje w ocenie 1 pkt. Jeśli więc podstawa to 15% to każdy kolejny punkcik jest niezwykle ważny. Dokonana przez nas analiza pokazała, że maksymalny sensowny udział własny wynosi 35%. Teraz od ilości chętnych, czyli bezpośrednio od kwoty całego wniosku zależy czy będzie 20, czy 25%. Myślę, że lepiej jest podać realną i maksymalna kwotę, a jeśli będzie taka możliwość sprowadzić ja do poziomu 25% niż postąpić odwrotnie. Dlatego w ogłoszeniu zawarta została informacja, iż 65% to minimalne wsparcie!
Publiczne wypowiadanie się w komentarzach pod tego typu ogłoszeniami, nastawione na celowe wprowadzanie odbiorcy w błąd jest naganne i może spowodować złożenie stosownego wniosku do organów ścigania.

"awdr" - załóż firmę doradczą skoro masz tyle wiedzy, ale z tego co widać to efekt będzie raczej mizerny. Co do efektu i stylu, to brzmi jakoś znajomo.

awdr - popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem, w twoim tekście znalazło się słowo "maksymalny"...
UM w Szczuczynie - 1.Kto rozstrzygnie że jest nastawione??? 2.Poproszę o próbkę takiego wniosku, chciałbym zobaczyć co tam napiszecie.

http://www.e-grajewo.pl/wiadomosc,za_kolektory_soneczne,18238.html
w Grajewie jest wsparcie w wysokości 75 %;))))))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.