• 14 komentarzy
  • 12111 wyświetleń

Derby powiatu dla Wissy

WARMIA przegrała w Grajewie z IV-ligową WISSĄ Szczuczyn 0:2 w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego. Ze względu na trudną sytuację kadrową trener Marcin Strzeliński dał szansę gry młodym piłkarzom naszego Klubu. I choć radzili oni sobie całkiem nieźle, to zabrakło im jeszcze tym razem umiejętności i doświadczenia, aby wygrać ze szczuczyńską "armią zaciężną".
Do długiej listy zawodników, z których nie mógł skorzystać nasz trener w niemal ostatniej chwili dołączył Maciej Kesler, któremu nie udało się zwolnić z pracy. W ten sposób w składzie WARMII brakowało (oprócz pauzujących z powodu kontuzji już od dłuższego czasu Mirvy i Daniela Tuzinowskiego) Pawła Matysiewicza, Kamila Makowskiego (obaj studia), Marcina Arciszewskiego (uraz odniesiony w meczu z ORŁEM), Mariusza Milczarka (praca) oraz wspomnianego już Keslera. Jak ważni są to zawodnicy dla naszego zespołu nikomu nie trzeba tłumaczyć.
W pierwszej jedenastce naszego zespołu pojawili się młodzi piłkarze - trzech z rocznika 1993 (Domurat, Krukowski, Baczewski), jeden z 1994 (M.Tuzinowski) i jeden z 1995 (Grochowski). Ciekawostka: środkowi pomocnicy występujący w tym meczu w naszym składzie mają razem zaledwie 34 lata...
Na pewno porażka boli, zwłaszcza ze Szczuczynem, który przecież nie błyszczy w IV lidze. WISSA obie bramki zdobyła w podobny sposób - akcje prawą stroną, dośrodkowania i strzały z bliskiej odległości. WARMIA miała swoje szanse. Brakowało skuteczności, bardzo dobrze spisywał się też bramkarz WISSY. Rudneu popisał się zwłaszcza w 37 minucie, kiedy kapitalnie obronił wspaniały strzał Mateusza Grochowskiego. WISSA również mogła zdobyć więcej bramek, lecz w sytuacjach sam na sam z Gieniuszem fatalnie zachowywał się wychowanek WARMII Kozikowski.
WISSA wygrała zasłużenie, była skuteczniejsza i widać było, że potraktowała ten mecz prestiżowo. Żal odpadnięcia z rozgrywek o Puchar Polski słodzi pozycja lidera III ligi. W najbliższą sobotę w Elblągu nasz osłabiony zespół czeka ciężki mecz z OLIMPIĄ 2004. Pełne ręce pracy ma nasz opiekun medyczny Krzysztof Piekarski, który robi co może, aby doprowadzić do zdrowia kontuzjowanych zawodników. W obecnej sytuacji kadrowej najważniejsze jest to, że w meczu z WISSĄ nikt w naszym zespole nie doznał urazu.

12.10.2011, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie

WARMIA Grajewo - WISSA Szczuczyn  0:2 (0:2)
0:1 Łapiński 30, 0:2 Adasiewicz 45'

WARMIA: 12.Gieniusz - 5. Randzio (Kpt), 3. Domurat, 10. Kowalko, 4. Mikucki - 9. Strzeliński, 14. M.Tuzinowski, 6. Grochowski (70' 15. Sypytkowski), 11. P.Górski (78' 18. T.Lewosz) - 7. Wójcik (60' 13. Baczewski), 8. Krukowski  (53' 19. Wierzbicki)

Rezerwa: 1. Czapliński - 15. Sypytkowski, 19. Wierzbicki, 18. T.Lewosz, 13. Baczewski, 16. D.Lewosz

WISSA: 22. Rudneu - 4. Denert, 5. D.Doliwa, 3. Orłowski (Kpt), 5. A.Doliwa - 15. Bezrezowski (24' 8. Sowa) , 9. K.Marcinkiewicz (88' 13. Strychalski), 19. Adasiewicz (71' 23. Kozaczenko), 16. Komorowski - 10. Łapiński (62' 11. P.Marcinkiewicz), 7. Kozikowski

Rezerwa: 12. Alicki - 11. P.Marcinkiewicz, 8. Sowa, 13. Strychalski, 23. Kozaczenko

Sędzia: Janusz Brokowski (Zambrów)

Żółte kartki: Wójcik (WARMIA), Denert (WISSA)

Widzów: 100

1' Rozpoczyna WISSA

5' Faul na Łukaszu Wójciku z prawej strony pola karnego WISSY.  Po rzucie wolnym Marcina Strzelińskiego w dobrej sytuacji Mateusz Grochowski strzela obok bramki

9' Z rzutu wolnego na bramkę Gieniusza bardzo niecelnie strzela Kozikowski

11' Bardzo dobra dwójkowa akcja Górskiego z Krukowskim, po której szarżującemu na bramkę WISSY napastnikowi WARMII obrońcy odbierają piłkę

11' Kontratak WISSY, Krzysztof Gieniusz odważnym wyjściem wyjaśnia sytuację

15' Orłowski oddał strzał niemal z połowy boiska, próbując przelobować Gieniusza, jednak nasz bramkarz wybił piłkę na rzut rożny

15' Pierwszy rzut rożny dla WISSY. Obrona WARMII przejmuje piłkę

21' Solowa akcja Pawła Górskiego lewą stroną zakończona niecelnym strzałem z 16 metrów

24' Zmiana w zespole gości, za Berezowskiego wchodzi Mateusz Sowa

28' Ładna akcja WARMII, powstrzymana brzydkim faulem Marcinkiewicza na Pawle Górskim

29' Po rzucie wolnym Konrad kowalko głową strzela obok bramki

30' Szybka akcja WISSY prawą stroną, dośrodkowanie i Wojciech Łapiński z bliskiej odległości pokonuje Gieniusza. WARMIA przegrywa 0:1.

35' Strzał Orłowskiego z rzutu wolnego, broni Gieniusz

37' Kapitalny strzał Mateusza Grochowskiego z 18 metrów świetnie broni Rudneu

43' Doskonała akcja Marcina Strzelińskiego, który wymanewrował obrońców WISSY i strzelił w długi róg. Rudneu końcami palców wybił piłkę

45' Rzut rożny dla WARMII. Dośrodkowuje Marcin Strzeliński, lecz obrońcy WISSY wybijają piłkę.

45' + 1' Szybki kontratak WISSY, Łapiński z prawej strony zagrywa do Adasiewicza a ten z bliskiej odległości podwyższa na 2:0 dla WISSY.

46' Rozpoczyna WARMIA

52' Dobra akcja WARMII - Paweł Górski oddaje strzał na polu karnym WISSy, piłkę odbitą od obrońcy przejmuje Mateusz Tuzinowski, lecz jego strzał znów trafia w obrońcę WISSY

53' Grochowski dośrodkował na pole karne, ale Paweł Górski strzelił niecelnie

53' Zmiana w WARMII - za Krukowskiego wchodzi Wierzbicki

54' Żółtą kartkę otrzymał Wójcik za krytykę orzeczeń sędziego liniowego

60' Za Wójcika na boisku pojawił się Marcin Baczewski

62' Zmiana w WISSIE - za Łapińskiego wchodzi Przemysław Marcinkiewicz

64' Doskonała sytuacja do zdobycia bramki dla WARMII, lecz po podaniu Baczewskiego strzały Marcina Strzelińskiego i Kamila Randzio broni Rudneu

70' Zmiana w WARMII - za Grochowskiego wchodzi Paweł Sypytkowski

71' W WISSIE za Adasiewicza wchodzi Andrey Kozaczenko

73' Bardzo groźny strzał Kozikowskiego na rzut rożny wybija Gieniusz

77' Bardzo niecelny strzał Mateusza Tuzinowskiego

78' Pawła Górskiego wchodzi na boisko Tomasz Lewosz

80' Kozikowski marnuje sytuację sam na sam - Gieniusz przechwytuje piłkę

81' Dobra sytuacja dla WARMII, ale strzał Wierzbickiego broni Rudneu

85' Kozikowski ponownie fatalnie zachowuje się w sytuacji sam na sam z Gieniuszem, piłkę przejmuje Łukasz Domurat

87' Silny strzał z 20 metrów Kamila Randzio - piłka ponad poprzeczką bramki gości

88' Zmiana w WISSIE - za Krzysztofa Marcinkiewicza wchodzi Strychalski

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 1" Żółta kartka dla Denerta za faul na Strzelińskim

90' + 2' Strzał Orłowskiego z rzutu wolnego broni Gieniusz

90' + 3' Sędzia kończy mecz - WARMIA odpada z rozgrywek o Puchar Polski.