Festyn Świąteczny w PG2

aktualizacja: 2010-12-19 16:59:50     nr wiadomości: 13359     przeczytano: 15718     Ilość komentarzy komentarze: 0
W niedzielę 19 grudnia 2010 r. w Publicznym Gimnazjum nr 2  im. Sybiraków w Grajewie odbył się Festyn Bożonarodzeniowy.

Przy stoiskach goście kupowali efektowne stroiki świąteczne, niecodzienne ozdoby np. choinki z łupin od orzechów, sianko pod obrus, jemiołę i inne przedmioty wykonane ręcznie przez uczniów. Pyszne wypieki – pierniki, ciasteczka i smaczne ciasta, o które zadbały mamy gimnazjalistów, można było skosztować również za symboliczną wpłatę do puszki.

Do akcji tradycyjnie przyłączyły się Warsztaty Terapii Zajęciowej, specjalizujące się w ręcznym wykonywaniu różnego rodzaju przedmiotów.

Ważnym punktem imprezy była licytacja atrakcyjnych choinek i szopek bożonarodzeniowych – w całości wykonanych z piernika. Zebrani chętnie wydatkowali środki, zapewne też za sprawą świetnie prowadzonej aukcji przez dyr. Barbarę Ciszewską.

Świąteczny nastrój udzielał się wszystkim również podczas jasełek, w których brali u dział uczniowie wraz z nauczycielkami. Śpiew kolęd niósł się echem po korytarzach całej szkoły, brzmiały wspólnie również głosy widzów.

Podczas imprezy udało się zebrać 3 000  zł, całkowity dochód zostanie przekazany szkole w Wilkowie. Placówka ta dwukrotnie w tym roku została zalana podczas powodzi.

 
Społeczność PG nr 2 serdecznie dziękuje przybyłym za uczestnictwo i dary serca.

Uczestnicy licytacji:
Adam Kiełczewski
Zenon Maciorowski
Witold Rogowski
Marzena Maciorowska
Katarzyna Jeglińska
Anna Łaguna
Barbara Kochanowska
Zbigniew Tomczak
Renata Kozikowska
Marta i Marcin Wróblewscy
Jacek Zapart
Sławomir Cisło
Dorota Małaszuk
Jan Ciszewski
Przemysław Dąbkowski
Katarzyna Bieńkowska
Karol Tuzinowski

 

fot. e-Grajewo.pl

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.