Wieści z zapaśniczych mat

MISTRZOWSKA DRUŻYNA

Z udziałem 151 zapaśników rocznika 1996 – 1998 z 24 klubów z woj. kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko – mazurskiego w sobotę 25.09.2010r.odbyły się w Rynie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu D w zapasach styl klasyczny. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bardzo dobrze na tych zawodach wypadły drużyny z naszego powiatu i w klasyfikacji drużynowej MOSiR Grajewo zajął pierwsze miejsce, a MLUKS Gwiazda Szczuczyn piąte miejsce.

Nasi zawodnicy sprawili wielką niespodziankę pokonując bardzo silne ekipy z Warszawy, Radomia, Teresina, Wierzbicy. Są to kluby z dużymi tradycjami zapaśniczymi, a wychowankowie z tych klubów sięgali niejednokrotnie po medale Mistrzostw Świata, Europy czy Olimpijskie. W zawodach tych Grajewo zdobyło cztery medale, trzy złote i jeden brązowy, a Szczuczyn dwa brązowe. Walki naszych złotych medalistów były bardzo dobrze oceniane i szeroko komentowane w światku zapaśniczym. Na sukces Grajewa najbardziej zapracowali: Alan Czyżewski-złoty medal w kategorii 59kg Oskar Czyżewski-złoty medal w kategorii 73kg I przy tych zawodnikach należy dodać, że ten rok będą na pewno mogli zaliczyć do szczególnie udanych, ponieważ nie przegrali jeszcze w tym roku żadnej walki i z wszystkich turniejów wracali ze złotem, są zwycięzcami Turnieju Ogólnopolskiego w Solcu Kujawskim k/Bydgoszczy, oraz Międzynarodowego Turnieju w Chełmie oraz wielu innych mniejszej rangi.

Trzecim zawodnikiem, który zdobył złoty medal jest Piotr Cybula w kategorii wagowej 66kg i on także z każdych zawodów wraca z medalem. W Turnieju Ogólnopolskim w Solcu Kujawskim k/Bydgoszczy zdobył brązowy medal, a Międzynarodowym Turnieju w Chełmie złoty. Brązowy medal na tych zawodach zdobył Wiśniewski Bartosz w kategorii 59kg. przegrywając walkę z kolegą klubowym Alanem Czyżewskim. Bartek również z każdego turnieju wraca z medalem i jest złotym medalistą Turnieju Ogólnopolskiego w Solcu Kujawskim k/Bydgoszczy w kategorii 53kg. Niestety kontuzja na treningu wyeliminowała go na dwa miesiące z treningów ,ale jak widać powraca w dobrym stylu pewnie wygrywając wszystkie swoje pozostałe walki. Chciałbym dodać, że wszyscy medaliści są uczniami PG3 w Grajewie i tam dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły prowadzone są zajęcia zapaśnicze. Mimo nie najlepszych warunków do uprawiania tej dyscypliny sportowej, a mianowicie codzienne rozkładanie i składanie materacy, niskie i małe pomieszczenie chłopcy odnoszą wielkie sukcesy. Trzeba też dodać że trzech naszych zawodników otarło się o medal przegrywając swoje pojedynki o trzecie miejsca i ostatecznie zajmując piąte miejsca są to: Dąbrowski Adam kategoria 35kg. Rogowski Rafał kategoria 35kg. Maleszewski Bartłomiej kategoria 100kg.

Bardzo dobrze na tych zawodach wypadli zawodnicy MLUKS "GWIAZDA" przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, którzy na co dzień trenują w stylu wolnym zdobywając dwa trzecie miejsca: Trojanowski Damian kategoria 35kg. Smirnow Patryk kategoria 100kg. Dwóch zawodników uplasowało się na piątych miejscach: Godlewski Adrian kategoria 38kg. Kryszczyński Artur kategoria 66kg.