• 13485 wyświetleń

Wieści z KS "GWIAZDA"

W dniach 23-25.10.2009 roku zapaśniczki z Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego "GWIAZDA" przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie i zapaśnicy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie godnie reprezentowali powiat grajewski na Międzynarodowym Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Prezesa PZZ w Siedlcach. Wśród chłopców najlepiej z naszego powiatu zaprezentował się Michał Olszyński, który w kategorii do 42 kg zdobył srebrny medal ustępując jedynie w finale zawodnikowi z Litwy. Brązowy medal w kat. do 73kg zdobył Krystian Obrycki. O medal brązowy otarli się Kamil Jórski w kat. do 42 kg oraz Piotr Cybula w kat. do 66kg, którzy ostatecznie zajęli 5 miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Drużynowo zapaśnicy z Grajewa trenowani przez Grzegorza Czyżewskiego i Marka Piwko zajęli na tym turnieju 9 miejsce na 22 startujące ekipy.
Na tym samym turnieju dziewczęta ze Szczuczyna zdobyły cztery brązowe medale, tj.:
Karolina Zamojska w kat. do 34kg
Monika Szlejter w kat. do 44 kg.
Adrianna Zańko w kat. do 52 kg.
Angelika Tyszka w kat. do 57kg
o medal otarła się również w kat. do 57 kg Ewa Alicka, która ostatecznie zajęła w tej kategorii wagowej 5 miejsce.
           Drużynowo zapaśniczki ze Szczuczyna trenowani przez Iwonę i Grzegorza Zańko zajęły 3 miejsce na 21 startujących ekip.
"Liczę na to, iż radni Szczuczyna dostrzegą pracę i poświęcenie własnych młodych obywateli i zabezpieczą środki finansowe na działalność MLUKS "GWIAZDA" w budżecie na 2010 rok, gdyż na w/w zawody dzieci pojechały za pieniądze własne i sponsorów. "