100 lat codzienności Polski

aktualizacja: 2018-11-22 17:11:34     nr wiadomości: 37815     przeczytano: 1316     Ilość komentarzy komentarze: 0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do projektu Fundacji „Szkoła z klasą” pt.: „100 lat codzienności Polski”, który ma na celu pokazać sto lat w Polsce przez pryzmat zwykłych ludzi z krwi i kości, ich codzienność, kontekst i ograniczenia epoki w której żyli, wyzwań przed którymi stawali.

Dnia 22.11.2018r. w warsztatach projektowych poprowadzonych przez animatora kultury Barbarę Paszkowską wzięła udział klasa trzecia z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie. Uczniom zaprezentowano pocztówki ze zdjęciami archiwalnymi z różnych okresów historii Polski, wszystkie dotyczą życia codziennego. Zdjęcia nie skupiają się na ważnych wydarzeniach historycznych czy oficjalnych uroczystościach. Pokazują Polskę codzienną – taką, w której kolejne pokolenia uczyły się, odpoczywały i pracowały. Pocztówki wysłane będą do uczestników warsztatów i ich znajomych a ci z kolei prześlą je do Fundacji. I tak fotograficzne migawki z historii Polski krążyć będą wśród nas.

Warsztaty dzięki pomysłowości Barbary Paszkowskiej zostały wzbogacone o jej prywatne zdjęcia, które pokazują Szczuczyn w różnych okresach historii, pokazują codzienne życie Szczuczyniaków.

Dziękujemy uczniom za wspólną swoistą podróż w czasie.                                 

Andrzej Kosmowski

BCK Szczuczyn

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.