Strona główna · Powrót do forum · Spis forów

Dodano:
Otwarto:

czytelnik
Dodano: 2011-01-25 18:57:
Pracy nie ma pieniedzy na nic nie ma na zadne staże interwencyjne i.t.p a gdzie szukać to sam już nie wiem

przemek
Dodano: 2011-01-25 20:04:
ej no w grajewie jest troche tych firm sklepikow itd wystarczy pochodzic z cv i moze cos sie uda a to ze sie chodzi o prace do burmistrza to jest chore !!

VVVVVV
Dodano: 2011-01-25 20:15:
Tak to prawda p.Burmistrz obiecywał złote góry przed wyborami jak to on dożo zrobi dla Grajewa i młodzieży a co teraz oferuje??? idąc pytać o prace odsyła młode osoby wykształcone za granice aby wyjechały .Ciągle nie ma funduszy i w kolko ta sama śpiewka, ale radni maja fundusz na wyjazd po za miasto .SZCZYT , NIEDOBRZE SIE ROBI PATRZĄC NA GRAJEWSKICH RZĄDZICIELI!!!!!!!!!

krecona zocha
Dodano: 2011-01-25 22:06:
patrzą aby sobie do kieszeni i swoja rodzinkę pchają na stołki a reszta ich nie obchodzi tak było jest i ZOSTANIE niema co się łudzić!!!!!!!!!!!!!!!

Pracodawca
Dodano: 2011-01-25 22:27:
do: VVVVVV; jeżeli tak pracujesz (lub chcesz), jak mówisz (piszesz) zwłaszcza o tym "wyjeździe" Radnych, to ja bym Ciebie nie zatrudnił. Myślę, że nikt Ciebie nie powinien zatrudnić, zwyczajnie nie jesteś rzetelny. Nawet w podawaniu informacji. Więc - na pracę z takim myśleniem szans nie masz.Pozdrawiam zdrowy rozsądek.

RRRR
Dodano: 2011-01-25 22:36:
Za granicą też kokosów nie ma,i trzeba rodzinę zostawić.Czy któryś z tych urzędników wyjechałby?Albo czy ktoś by się odważył otworzyć działalność nie mając grosza,może na te pytania odpowie ktoś z urzędu.Można otworzyć ODZIEŻ UŻYWANĄ,bo tego brakuje.

!
Dodano: 2011-01-25 22:49:
Mam nadzieję, że bezpowrotnie minęły czasy chodzenia do burmistrza po pracę. Nie po to się Go wybierało aby za pośredniaka robił. Zostawcie pijawy burmistrza w spokoju, dajcie mu uczciwie pracować. Wystarczy, że poprzedniemu od tego zatrudniania za dobrze się na poczuciu zrobiło i proszę nie wybrali. Pewnie skrzyknijcie się. Jak chce się chodniki zamiatać, odśnieżać lub inne prace społecznie pożyteczne wykonywać to w kupie cieplej i raźniej.

grajewo graj
Dodano: 2011-01-25 23:32:
co wy chcecie od burmistrza on ma na to przeznaczone fundusze i napewno je daje do UP !! wescie zaczniej drukowac swoje CV i pochodzcie po zakladach a moze cos was sie uda :D zycze powodzenia :)

????????
Dodano: 2011-01-26 09:07:
Do !,pewnie to twój kolega.Człowieku to po co on tam siedzi,po co dostają pieniądze od Unii, których nie umieją wykorzystać tylko kręcą.Nawet w pośredniaku kierowniczka już dawno powinna odejść,ale co dalej jest.Pieniądze rozdają tym co mają dobrze prosperujące firmy oczywiście trzeba coś dać.

ewa
Dodano: 2011-01-26 10:53:
właściwie jeden z postulatów Burmistrza było zmiejszenie bezrobocia, więc warto odwiedzać pana Burmitrza. Jeżeli sie mówi to i się wykonuje swoje plany.

NINA
Dodano: 2011-01-26 12:00:
Piszecie o tym, żeby podrukować swoje CV i pochodzić po zakładach pracy, na pewno coś się znajdzie. Ja tak zrobiłam, wydrukowałam CV i chodziłam od zakładu do zakładu i prawie wszędzie usłyszałam, że makulatury nie zbierają, jak będzie wolny etat, to będzie dane ogłoszenie, a tak to oni nie mają miejsca, żeby zbierać CV, bo dziennie w sprawie pracy przychodzi po kilkanaście osób i jakby mieli zbierać wszystkie CV od każdego, to potrzebne by im było dodatkowe pomieszczenie, ciężko naprawdę w Grajewie jest o pracę, a będzie jeszcze gorzej.

roy
Dodano: 2011-01-26 12:29:
Poczytajcie sobie na stronie pup aktualności . Zero pieniędzy , tylko parę złotych na staże i prace interwencyjne. Teraz dopiero spadnie bezrobocie.

Wiola
Dodano: 2011-01-26 14:29:
Tak od razu -czary mary-praca jest dla wszystkich ,Mamy burmistrza Czarodzieja?

qqq
Dodano: 2011-01-26 16:13:
Do Pracodawcy:Jestes radnym ze tak sie wymądrzasz??

Anna
Dodano: 2011-01-26 17:42:
ludzie o czy Wy mówicie - nawet w telewizji ogłoszonoze urzędy dostały 1/3 pieniedzy. Pytam wię skąd burmistrz ma wziąc pieniądze. Było startowac może bylibyście na Jego miejscu - i mieli pracę. Ale wybory juz za 5 lat macie szanse.

zdziś
Dodano: 2011-01-26 19:00:
Wszak część pieniędzy na prace interwencyjne Pan Burmistrz musi przesunąć na wynagrodzenia dwóch doradców (asystentów), więc nie chodźcie i nie zawracajcie mu głowy.

matka
Dodano: 2011-01-26 19:48:
do anny:0 madra jestes bo pewnie masz prace,lecz my jej nie mamy a jesc trzeba,rachunki oplacac trzeba i dzieci wychowac tez ,a tu zbywaja w urzedzie ludzi i traktuja jak smieci bo sami na stolkach siedza.Swoim znajomym prace ,staz od razu znajda a ty mozesz po marzyc.Ja chodze dzien w dzien do Urzedu Pracy i nic.Cv tez wszedzie zostawilam i nic.

RRRRRRRRRRR
Dodano: 2011-01-26 20:30:
Te pieniądze byłyby,gdyby je wykorzystywali.Pieniądze unijne nie są wykorzystywane więc ich nie dostajemy.A poza tym,dostaną Ci,którzy mają znajomości.Tak było jest i będzie.Tylko umieją mam wszyscy oczy mydlić.

kazik
Dodano: 2011-01-26 21:23:
Ha ha koń by się uśmiał z waszych poszukiwań pracy i waszej chęci do pracy. Po pierwsze burmistrz żadnych pieniedzy nie daje do Urzędu Pracy, ani nie prowadzi żadnych rejsestrów poszukujących pracy ,ani agencji pośrednictwa pracy ,proście to może zatrudni w swojej firmie która tak wyśmienicie prosperuje, po drugie to Fundusz Pracy w Warszawie tak dzieli środki na powiat grajewski.Poczytajcie wywiad ze strostą na tej stronie to zrozumiecie co się dzieje jeślli chodzi o walkę z bezrobociem.Odsyłam do wywiadu "Nadchodzą ciężkie czasy"

grajewianin
Dodano: 2011-01-26 21:31:
Co wy myślicie, że burmistrz raz dwa wszystko zrobi? Nie dawno objął dopiero urząd, dajcie mu wszystko uporządkować, potem będzie działał.

A.
Dodano: 2011-01-27 09:06:
Tam gdzie potrzeba pracy to jej nie ma.Rodzinami pracują,a ty szary człowieku idż żebrać.Nie ma podziału,żeby przynajmniej jeden członek rodziny pracował,tylko dwóch w jednej a drugiej wcale.A reszta ludzi walczy o przetrwanie.I zobaczcie,że nic z tym nie można zrobić.Robią przekręty i dalej pracują nadanym stanowisku.Taka jest właśnie polityka.

Ewa
Dodano: 2011-01-27 11:29:
No tak chore jest to jak każdy chce od burmisstrza ale skora o niektórych zatrudnieniach włąśnie decyduje Burmistrz jak Urząd Miasta Szkoły czy MOSIR gdzie sam kierownik zatrudnił pracoanika od 1 I 2011 z czego dostanie pobory skoro budżet pusty? Dla innych nie ma dla drugich są i zwłąszcza ze dlatych co potrzebują na życie nie ma. Każdy był przyzwyczajony że wzioł pracownika na staż i ma za darmo siłę roboczą obecnie sie zmieniły i nikt na staż nie będzie chciał brać. Burmistrz akurat najmniej ma współnego z tym co sie dzieje on dopiero nastał i przez ten krótki okres cudów nie zdziała zwłaszcza ze nie ma za sobą ludzi i pomocy każdy byle go zgnębic a nie o to chyba chodzi. Z pracą jest ciężko bo już w każdym urzędzie, zakładzie są etaty poobsadzane wiec krucho z pracą.

zbulwersowana
Dodano: 2011-01-27 14:50:
Bzdury i jeszcze raz bzdury piszecie ze bozrobotni powinni wziac swoje cv i isc po zadkladach ,sklepach,moj maz z 15 letnim stazem w zawodzie poskladal wszedzie gdzie mogl cv i co?????i g....o rok czasu i cisza ,moral taki ze jak masz znajomego to cie mooooze wkreci a jak nie to bieduj ......prawo bez sensu ,grajewska wladza jest bez sensu,dac ludziom prace !!!!!!!!

Heniek
Dodano: 2011-01-27 15:35:
Może co niektóre matoły przejrzą wreszcie przez te zaropiałe oczka i obudzą się przy następnych wyborach... Wierzyliście wybierając obecnego burmistrza, że nagle coś się zmieni?. Że nagle mięso wyborcze zamieni w chleb i wino?. Ma on tyle przy tym korycie do gadania co Żyd za okupacji. POzdro platformersi. Wy najbardziej teraz plujecie się w brodę. POcieszę Was, będzie gorzej ;-)

!
Dodano: 2011-01-28 09:48:
Heniu pocieszę Cię, bo czytam, nic nie kumasz. W wyborach nie chodziło o Waszkiewicza. Ludzie głosowali przeciwko całej grupie trzymającej już bardzo długo władzę. Mieli dość tego co wyrabiali lub nie robili władcy Grajewa. Byli z nich niezadowoleni i to okazali skutecznie! W wyborach nie chodziło o Kiełczewskiego. Czyżby człowiek znikąd, bez wykształcenia, doświadczenia był bardziej pożądany przez wyborców niż wykształcony, wykursowany, podyplomowany, wieloletni dyrektor, burmistrz kadencji dwóch. Nieprawda nic podobnego! Społeczeństwo nie jest głupie, jak bez żenady twierdzisz. Istniej coś takiego jak mądrość wspólnoty. Ludzie zagłosowali za zmianami i wygrali! Mieszkańcy Grajewa przekonali się, że nie są skazani na elity - władców z ostatnich dwóch kadencji! Tu nie chodziło o Kiełczewskiego. Jest wielu ludzi, którzy są w stanie mądrze i uczciwie pokierować tym miastem przekonasz się o tym i następnym razem!

bezrobotny
Dodano: 2011-01-28 13:29:
nie mam wpływowych znajomych,od czterech miesiecy szukam legalnej pracy (obecnie pracuje na czarno),jestem gotowy kupić robote na etat,czy ktos wie do kogo sie udać?

kazik
Dodano: 2011-01-28 14:20:
do zbulwersowanej:Grajewska władza nie działa w próżni. Z pustego i Salomon nie naleje.Jak warszaka co rzuci ochlapem to to jest do podziału między tulu bezro botnymi z enawet jeden grosz nie wypadnie na jedna osobę bezrobotna ot co.

Max
Dodano: 2011-01-28 18:04:
Ludzie o co wam chodzi sami sobie nie potraficie załatwić pracy a wymagacie tego od burmistrza, walcie od razu na samą górę do prezydenta RP. Z takim podejściem nigdy nie znajdziecie pracy.

Myślę i piszę i widz
Dodano: 2011-01-28 21:50:
BURMISTRZ jest na stołku od miesiaca,a wy oczekujecie CUDÓW??? Podziekujcie PANU KRZYSZTOFOWI WASZKIEWICZOWI za SPRAWDZONY WYBóR przez 8 lat kadencji.DO NIEGO PRETENSJE I ZALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.......
Dodano: 2011-01-28 23:47:
Do Kazik :ja jestem w urzedzie zarejestrowana jako bezrobotna juz pare kilka ladnych lat ale nigdy nie dostalam zadnej oferty pracy ZADNEJ!!!!!!!!!

ktos
Dodano: 2011-01-29 09:56:
burmistrz nie jest od dawania pracy to nie komuna ,ze sekretarz machnal paluszkiem i komus pogrozil nauczcie sie ludzie myslec i sami zabiegac o swoje interesy nikt za was tego nie zrobi juz mieszkania ktos inny podarowal przed wyborami za symboliczna zl.a ktos inny musial na nie ciezko pracowac teraz wszyscy bedziemy ponosic koszty tej darowizny najwyzsza pora przestawic sie na inne tory

Gimnazjalista
Dodano: 2011-01-29 11:43:
No i znowu pretensje nie do tej władzy!Ludzie weżcie książki do w.o.s-u dzieci uczęszczających do gimnazjum i poczytajcie o uprawnieniach władz!Będziecie wiedzieli, że PUP podlega pod starostwo i to oni powinni pomóc w znalezieniu pracy!Mówi o tym Regulamin Organizacyjny P.U.P w Grajewie.NP.artykuł 5 brzmi: Pracą PUP kieruje, powoływany przez Starostę, Dyrektor. Ponosi on przed Starostą pełną odpowiedzialność za działalność Urzędu.--a inny tzn.paragraf 19:2. pozyskiwanie ofert pracy, przyjęcie informacji o wolnym miejscu pracy, przyjęcie oferty Pracy, 3. udzielanie bezrobotnym i innym osobom poszukującym pracy pomocy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia oraz pracodawcom w uzyskaniu odpowiednich pracowników, 4. dobór kandydatów do posiadanych ofert Pracy, 5. wydawanie skierowań na zgłoszone miejsca pracy, w tym miejsca pracy subsydiowane, 6. organizowanie giełd pracy, 7. informowanie klientów Urzędu o usługach świadczonych przez Urząd, 8. informowanie bezrobotnych o przysługujących im prawach i obowiązkach, To nie jest strasznie długi dokument a wiele rzeczy wyjaśnia.Burmistrz niewiele w tej kwestii może!

ona
Dodano: 2011-01-29 16:26:
to prawda żadnych prac nie oferują w urzędzie pracy , przy podpisywaniu listy powinni cos zaowerować tak jak jest w innych urzędach pracy a tu u nas jak zwykle nic!!!

grajewiak
Dodano: 2011-01-31 15:33:
Max prezydent zadzi polska a nie Grajewem po to mamy swoich rzadzacych niestety Pan Waszkiewicz tak zadzil ze nie mial co zrobic z pieniedzmi UE i Bialystok przejal kase bo u nas nie potrzeba i teraz kto da nam fundusz ten rok mamy goly bo poprzednicy tak zarzadziliiom

Ryba
Dodano: 2011-02-01 00:52:
Dopuki,nie bedzie tworzony rynek pracy,niebeda powstawaly zaklady itp,musicie zapomniec o pracy ,zarobkach,jezeli siegniemy pamiecia wstecz w Grajewie zawsze byl problem z praca,(ja sama po ukonczeniu szkoly wyjechalam do innego miasta),byla pasmanta -zamknieto,i wiele innch mniejszch zakladow,ktore polkwidowano ,dzieki plytom,mleczarni ,troche ludzi ma prace ,ale to jest kropla w morzu,a wystarczy tylko ze stron wladz miejskich ruszyc glowa a polepszyloby sie,i obojetnie kto bedzie rzadzil,a bez braku dobrej woli zrobienia cos naprawde porzytecznego dla miasta i spoleczenswa w nim zyjacych to kicha,bieda, bieda itd .Ci wszyscy ktorych wybraliscie, powinni byc Wam wdzieczni ze sami nie musza szukac pracy i zastanawiac sie jak wiazac koniec z koncem,a moze okazac sie ze szkoda.

redman
Dodano: 2011-02-01 06:33:
ale fajni jesteście wszyscy.

Andrzej W
Dodano: 2011-02-03 10:43:
Witam Po pierwsze Burmistrz miasta nie rządzi taką instutycją jak urząd pracy i na tym kończą się moje dobre slowa w kierunku burmistrza. Ponieważ ani poprzedni burmistrz, jak rownież ten urzędujący w chwili obecnejnie zrobi nic w tym celu. POnieważ aby w mieści coś zaczęło dziać się trzeba walczyć o poszerzenie Ekonomicznej Strefy aby ta strefa objęła całe miasto jak rownież tereny przyległe. Aczkolwiek wracając do meritum sprawy ludzia praca do was nie przyjdzie, sam osobiści byłem na lodzie i pobierałem zasiłek dla bezrobotnych, ale nie poddałem się i walczyłem o swój byt przez ok 10 miesięcy jeździłem i woziłem swoje CV i do Ełku i do Augustowa jak rownież zwiedziłem prawie cały Białystok obserwując to miasto przezokna MPK i opłacało się w chwili obecnej mam pracę. Więc moja dobra rada ludzie przestańcie płakać i narzekać trzeba wziąć się w garść a nie czekać na to co Wam się należy Pozdrawiam Ten sam co zawsze

stefan
Dodano: 2011-02-03 11:54:
tak apropo myślicie ze kogos to obchodzi ze ktoś nie ma pracy,urzedasy maja to gdzieś tak naprawdę pilnują swojej d.py,są obojętni na krzywdę ludzką

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dodano: 2011-02-03 20:26:
witam ja tez byłem z urzędu pracy skierowany do burmistrza poniewaz powiedziano mi tak ze PUP nie posiada funduszy i prosze szukac we własnym zakresie.Ja odpowiedziałem im tak skoro wy nie macie funduszy to kto je ma odpowiedziano mi ze burmistrz posiada fundusze i on ma propozycje pracy

44
Dodano: 2011-02-04 10:17:
Nie ma bezrobocia? A wiecie że cały Ośrodek Kultury Zwolnili? ! ale w gminie- wraz z nowym rokiem i świętami to co: szczęśliwego nowego!

miniik
Dodano: 2011-02-04 14:27:
he nie ma bezrobocia!!!! tak samo jak i jest praca!!!!

ona
Dodano: 2011-02-06 10:09:
nowego burmistrza mamy od 2 miesiecy,a wy juz czegos chcecie :) ostatni burmistrz ile lat byl? a np alejka w central prak to ledwo od 2 lat jest, a droga na tbs?. Po jakim czasie bylo cos widac? na koniec kadencji:)

zibi
Dodano: 2011-02-06 18:11:
A może nowy burmistrz sugerował się tym co mówili poprzednicy("prawe ciało pedagogiczne")może myślał,że poprzednicy choć trochę coś dla miasta robili? Nie bronię tutaj nikogo,ale zdrowy rozsądek też musi być zachowany.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: