Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
karol
Dodano: 2021-01-10 15:32:34
Otwarto: 2190

Ełk kontra Grajewo

Drodzy internauci od wielu lat grajewianie z uwielbieniem i zazdrością spoglądali na Ełk, jako miasto bogate, z wieloma miejscami pracy, ładnie położone nad jeziorem, z ładnym wystrojem, zielono-niebieskimi latarniami, Kopernikiem i od pół roku z telewizorami na przystankach oraz ostatnio wieżą widokową i nową galeria. I co z tego? Jak się okazuje miejsc pracy systematycznie ubywa, telewizory na przystankach od miesiąca wyświetlają bałwana, galerie świecą pustkami, wieża widokowa -oby nie dla samobójców. Niedługo zostanie zlikwidowany ZEM i 500 ludzi pójdzie na bruk. Czy nasze kochane Grajewo, pomimo, że trochę zapyziałe ale nadal wszyscy tutaj pracują i żyją godziwie. Może czas podnieść głowę i pokazać, że Grajewo, to jest to!
jano
Dodano: 2021-01-10 16:54:
liczysz na jakiś bonus w urzędzie za ten cudowny wpis ? :D

marcin
Dodano: 2021-01-10 17:42:
brak pokory jak komuś gorzej niż mi , czuje się dumnie głowa do góry...porażka tak myśleć

Łukasz
Dodano: 2021-01-10 18:01:
Jak zapyziałe to trzeba się przeprowadzić gdzie indziej a nie mówić że jest zapyziałe miasto nie odpowiada ze przyszlość swoich mieszkańców tylko oni sami za siebie. Przed podnoszeniem głowy warto zauważyć że kto jest obrotny nie pójdzie na bruk.

Gosia
Dodano: 2021-01-10 18:07:
Dla mnie Ełk to dzielnica Grajewa i na odwrót 😁 wiec czasem lubię wyskoczyć na inna dzielnicę do znajomych😊 Lubię Grajewo i Lubię Ełk 😊

nie Karol
Dodano: 2021-01-10 19:31:
Do Karol,Ja nigdy z zazdrością nie spoglądałem na Ełk,chyba Ty.

Jan
Dodano: 2021-01-11 07:07:
Karol ty chyba ślepy jesteś. Twój wpis pozostawię bez komentarza. Ty okrotna wazelina jesteś. Gdyby nie mlekpol i płyty to Grajewo można byłoby zaorać i trawa zasiać a ludzie do szczuczyna się wyprowadza tam powstają mieszkania i zakłady pracy.

Darek
Dodano: 2021-01-11 11:00:
Janie. Musicie zrozumiec oczywista oczywistosc, ze jesli nawet w Szczuczynie powstana te zaklady, to i tak nie zatrudnia tylu pracownikow co Mlekpol i plyty. Natomiast miasto to pozostanie dalej takie, jakie jest i nigby nie bedzie moglo konkurowac z Grajewem. Rowniez nie widze zadnego uzasadnienia wyprowadzki z Grajewa osob, ktore beda mialy mozliwosc pracy w Szczuczynie.

karol
Dodano: 2021-01-11 11:09:
Janie, no właśnie o to chodzi, że byśmy docenili to co mamy, Mlekpol i Płyty. Zauważ, że Ełk, to świecący blichtr. Oświeć nas, jakie to zakłady powstają w Szczuczynie i ile to mieszkań wybudowano w Szczuczynie w ostatnim roku? I proszę wyjaśnij - o co chodzi z tą "okrutną wazeliną" ha, ha...

Ania
Dodano: 2021-01-11 11:55:
Prawda jest taka, że Ełk jest lepiej położony i dzięki temu ma lepsze możliwości rozwoju i od wielu lat otrzymują rozmaite dofinansowania. U nas dopiero burmistrz Latarowski zaczął walczyć o te dofinansowania i widać, że z roku na rok jest tego więcej, ale potrzeb nasze miasto ma mnóstwo, bowiem przez wiele lat miasto stało w miejscu. Mieszkańcy narzekają, że to dziura itd. Ale ja uważam, że nikt na siłę nikogo tu nie trzyma, ja świadomie wybrałam życie w małym miasteczku i nie łudzę się, że nagle Grajewo stanie się dużym miastem. Każdy z nas sam decyduje gdzie chce żyć.

karol
Dodano: 2021-01-11 19:33:
Dopóki grajewianie nie uwierzą, że nie są w niczym gorsi od ełczan, a wręcz przeciwnie, jak się okazuje coraz więcej atutów jest po stronie Grajewa. Te atuty, to wielkie zakłady pracy dające pewność zatrudnienia. Położenie Grajewa, moim zdaniem jest równie dobre lub nawet lepsze niż Ełku, bo również przy Baltice i Karpatii oraz bliżej centrum kraju. Wspierajmy naszych samorządowców i rząd, który popiera uczciwych ludzi.

Kuk
Dodano: 2021-01-11 22:49:
Ty tak poważnie?

Jam
Dodano: 2021-01-12 09:32:
Niby lepsze położenie ma Grajewo, wszystkie atuty leżą po stronie Grajewa a przez ostatnie 30 lat nic się nie dzieje nie licząc orlików, park solidarności i zaczęte drogi które kończą się w polu. Panie Dariuszu nie popadaj w samozachwyt to nie oto chodzi. Wszyscy poprzednicy to pe a ja to coś. Mówię że mlekpol i płyty ratują to miasto bo upadek któregoś z tych przedsiębiorstw oznaczał by tragedię. Z tą wazelina to się domyśl twój wpis mówi wszystko.

Kasia
Dodano: 2021-01-12 09:47:
Karol dalej popieraj samorząd i obecny rząd. Porażka.

Jan
Dodano: 2021-01-12 16:11:
Nie rozumiem panie Karolu twojego wpisu, jaki miało to cel. Ani Grajewianie aani Ełczanie niepowinni niczego sie wstydzic. Jednak Grajewa nie możemy porównać do Ełku niestety ale nieeee.

Warum
Dodano: 2021-01-14 09:26:
Panie "Karolu", gratuluję dobrego samopoczucia. Z opisów wynika, że jest Pan szczęśliwym mieszkańcem lokalnego środowiska społecznego, zawodowego. Pragnę zauważyć jednak, że są/byli tu ludzie, którzy czuli się tu źle, z powodu tego jak żyli, jak myśleli lub tego, czego nie robili (bo nie chcieli) i woleli opuścić to środowisko. Znam takie osoby i powody ich wyjazdu z tego miasta. Wyrazy szacunku i uznania za odwagę myślenia, ich kreatywność w działaniu. Czy będą odwiedzać to miasto?

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: