Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
rodzic
Dodano: 2020-11-21 15:24:24
Otwarto: 2561

Lekcje on-line

Doczekaliśmy się zdalnego nauczania z prawdziwego zdarzenia, nauczyciele w końcu łączą się z uczniami. Przysłuchałam się lekcjom syna, to jak zachowują się uczniowie podczas zajęć "woła o pomstę do nieba" (przekrzykują wszystkich, spóźniają się, bawią mikrofonem, o wulgarnych wpisach na czacie nie wspomnę)Podzielcie się opiniami, jak to przebiega u Waszych dzieciaków?
Maja
Dodano: 2020-11-21 16:13:
Rodzice, teraz wiecie, jak zachowują się wasze pociechy. W szkole też tak robią.

Mmm
Dodano: 2020-11-21 16:46:
To chyba Twój syn jest w jakieś "dziwnej" klasie lub pewnie jest w klasie 1-3

Ryszard
Dodano: 2020-11-21 18:38:
w szkole średniej to dopiero jaja

Monika
Dodano: 2020-11-21 18:56:
Moja córka jest w 3kl.niestety ale te mniejsze klasy tak mają u nas też tak jest akurat mogę uczestniczyć z córką w zajęciach lub słyszę z pokoju obok co się dzieje .to nie jest lekcja a rozpraszanie dzieci po prostu . Naprawdę współczuję tym nauczycielom że mają tyle cierpliwości gdy jeden drugiego wycisza w trakcie albo dzieci mówią wtedy kiedy nie trzeba .chyba po prostu rodzice w domu tymi dziećmi się nie interesują...

Janek
Dodano: 2020-11-21 19:39:
Zobaczycie co będzie jak te dzieci podrosną, zapewne za jakiś czas wyjdą na ulice, obejmą jakieś stanowisko pracy itd.

Pracująca matka
Dodano: 2020-11-21 19:40:
Monika A może po prostu rodzuce nie mają wpływu na to co ich dzieci robią bo są w tym czasie w pracy. Nie każdy ma komfort słuchania tego co się dzieje podczas e lekcji A nauczyciele niestety mają to na codzień w szkole więc może w końcu rodzice docenia to co robi nauczyciel.

Lilu
Dodano: 2020-11-21 20:19:
Rodzice są w pracy w tym czasie A dzieci co robią? Graja w gierki bo nie muszą być na kamerce mikrofon maja wyciszony. Nauczyciel nie wymaga to robią co chcą.

Ona
Dodano: 2020-11-21 22:11:
Droga Moniko, to nie jest tak, że rodzice się nie interesują. Mam córkę w klasie 6 i tam nauczyciele sobie nie życzą obecności rodziców w czasie zajęć. Poza tym dzieci muszą kiedyś nauczyć się samodzielności, wyjdzie im to z korzyścią. A jeśli nauczyciel będzie miał uwagi dotyczące dziecka to wyśle wiadomość do rodzica przez Librus.

Zmartwiona
Dodano: 2020-11-21 22:17:
To jest coś strasznego, ja sama jestem załamana jak widzę że moje dzieci kompletnie taka naukę mają gdzieś, właśnie dlatego że i tak jak mówią nic się nie da z nich zrozumieć. Ja jako rodzic co mogę zrobić, tłumaczę nic, karam nic,uderzyć nie mogę, wejść do pokoju nie mogę bo to ich prywatność jak to mówią w telewizji w wielu programach, że dziecko i jego pokój to świętość, więc co mam zrobić.Teraz nasze dzieci mają tylko prawa a nie obowiązki,powinny wrócić szkoły za czasów kiedy nauczyciel był święty i jak trzasnął ucznia za złe zachowanie to miał do tego prawo,uczyłam się w takim wychowaniu i nigdy nie dostałam bo wiedziałam co mnie czeka jak coś przeskrobię. Teraz uczeń i dziecko może wszystko a nauczyciel i rodzic musi siedzieć cicho.

janka
Dodano: 2020-11-21 23:15:
Nareszcie docenicie pracę nauczycieli.

Olga
Dodano: 2020-11-22 09:37:
Do janka, nauczyciel wybrał sobie taki zawód i co tu doceniać? Skoro nie radzi sobie z dziećmi i nie jest w stanie zapanować nad klasą, no to coś nie gra. Nikt nie rozczula się nad innymi zawodami... pielęgniarkami, rzeźnikami, drogowcami, dekarzami i innymi trudnymi zawodami. Oni nie domagają się pokłonów i oklasków. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Zawsze można się przebranżowić i nie narzekać.

Ewa
Dodano: 2020-11-22 10:54:
Uczniowie klas 1-3 powinni wrócić do szkoły!!!!

Nauczyciel
Dodano: 2020-11-22 11:51:
jestem nauczycielem. Muszę prowadzić zajęcia on-line. Uwierzcie mi, że głupio mówi się do tablicy, mając świadomość, że uczniowie tego nie słuchają. Kamerki oczywiście są niesprawne, ale w głośnikach słyszę co się dzieje. Zadbali by ich nie było widać, zapomnieli o mikrofonach. Masakra

Marek
Dodano: 2020-11-22 12:07:
Będzie jeszcze gorzej.Dziecko to tetaz będzie się słuchu aplikacji , nie rodzica , nauczyciela, kupujcie jeszcze nowsze telefony A kiedy drogi rodzice byłeś na spacerze z dzieckiem itp. sam siedzisz w telefonie i klikasz w pierdoly i nie dziw się dziecku że tak postępuje.

iwa
Dodano: 2020-11-22 12:10:
Mój syn też jest w klasie 6 , w przeciwieństwie do innych którzy mają jeszcze starsze rodzeństwo w domu a nawet i rodziców którzy mogą pomóc sam siedzi w domu , bo nie ma innego wyjścia musi sam sobie radzić i mimo zdarzających się problemów w czasie lekcji czy sprawdzianów z pobraniem czy otwarciem pliku jakoś sobie radzi , a klasa też ma różne zachowania w czasie lekcji jeden drugiego wycisza czy usuwa z lekcji - a to akurat jest wina źle ustawionego programu nauczyciele powinni to zrobić żeby uczestnicy nie mieli żadnych uprawnień w ingerencję innych .

Prowadząca lekcje on
Dodano: 2020-11-22 12:47:
W tej sytuacji wychodzi na jaw rodzicielskie wychowanie dzieci, najzwyklejsza kultura, którą się wynosi z domu (nikt Rodziców z tego obowiązku nigdy nie zwolnił). Mi akurat nie przeszkadza kilkunastu rodziców słuchających moich lekcji. Może i oni z tego skorzystają. Niech tylko powiedzą swoim dzieciom: że lekcji nie słucha się w łóżku, że trzeba troszkę się uczesać i przemyć oczy, że śniadanie można zjeść po lekcji, że tak jak w życiu kiedy się rozmawia to trzeba patrzeć w oczy, że jak są zdalne lekcje to wypada włączyć kamerę a nie mówić, że jest zepsuta itd., itd...

Monika
Dodano: 2020-11-22 13:50:
Pracująca matka ...Pani chyba żartuje to zostawia Pani tak małe dziecko w domu same bez opieki i idzie do pracy ????

Mama
Dodano: 2020-11-22 15:57:
Monika......przykładowo dziecko w kl trzeciej, za duże na to żeby matka siedziała na zasiłku bo ma 9 lat, matka bez urlopu bo już koniec roku więc u każdego z tym ciężko, zwolnienie ??? Bez choroby się nie dostanie.....masz może jakiś pomysł jak taka matka ma siedzieć codziennie z dzieckiem ????

Mateusz
Dodano: 2020-11-22 18:34:
A ja dam radę wszystkim tu wymądrzającym się rodzicom na temat zachowania czyjegoś dziecka. Pilnuj człowieku swego dzieciaka i zajmij się wychowywaniem swojego, a nie wymądrzasz się jeden z drugim na zachowanie innych dzieci. Życie bywa tak przewrotne, że nie wiesz i nie masz człowieku pewności co twój dzieciak nawywija za tydzień, miesiąc, rok czy dwa lata!!! A obserwując takich rodziców, co podpierdzielają kogo się da i gdzie się da, to nie rokuje to dobrze na przyszłość. Każdy niech pilnuje siebie i swojej zagrody.

Monika
Dodano: 2020-11-23 15:59:
Mama a co dziecko robi jak Pani nie ma w domu ? Orientuje się Pani .??czy robi co chce bo jest samo w domu ??proszę zorganizować dziecku opiekę tak małe dziecko nie może być w domu samo. Niektórzy to nie powinni mieć chyba dzieci.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: