Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
oPTYMISTKA
Dodano: 2020-04-03 19:37:04
Otwarto: 5206

Polska 2.0

Jedyna korzyść z tej pandemii to "możliwość załatwienia wszystkiego przez internet". To co kiedyś było nie do przeskoczenia - dziś po kilku tygodniach - wszystko jest dozwolone a nawet zalecane. No prawie wszystko. Nie ma sprawy aby nie załatwić w dowolnym urzędzie, samorządowym, wojewódzkim czy w stolicy! Szkoły, dziekanaty, ZUS, KRUS, Urzad skarbowy i wiele wiele innych instytucji - wszystko można. Urzędnicy pozamykali główne wejścia - włączyli komputery i nareszcie z nich korzystają z korzyścią dla obywateli. Jak się nie da przez internet/telefon - to wszędzie przy drzwiach wystawili skrzynki odbiorcze na papierowe wersje. - można? można!
Optymista
Dodano: 2020-04-04 00:45:00
Co nas nie zabije to wzmocni,myślę że nawet jeśli ktoś straci pracę to będzie okazja by zająć się czymś innym, może lepszym.

Bernarda
Dodano: 2020-04-04 07:13:00
No tak w dobie dramatu administracja myśli i pozwala na tak oczywiste korzystanie z tego co ma na biurku.Wszystkim zdrowia i spokoju.

zwykły czlowiek
Dodano: 2020-04-04 07:38:00
Dla mnie to koszmar, gdyż wolę kontakt bezpośredni z urzędnikiem w celu wyjaśnienia wątpliwości. Niestety, załatwianie ważnych spraw przez internet jest dla mnie nie do pokonania. Nie znam się na tym i nic nie wiem. Człowieka bym się spytała, poprosiła o pokazanie palcem, a tu nic!!! Wczoraj załatwienie bardzo ważnej sprawy zajęło nam wiele godzin, sprawiło potężny stres, okazało się, że za pierwszym razem było błędne. Nie każdy potrafi sprawy załatwiać drogą wirtualną. Tym bardziej jest to niebezpieczne, gdy chodzi o sprawy bardzo ważne!!! Człowiek powinien mieć w życiu wybór (chcę- załatwiam wirtualnie, nie chcę-idę do urzędnika).

johny
Dodano: 2020-04-04 12:16:00
Urzędnicy już dawno byli przygotowani na "załatwianie spraw przez internet" tylko ludzie nie chętnie korzystali z tego rodzaju usług.

Kasia
Dodano: 2020-04-05 10:15:00
ZUS to taka instytucja gdzie pomocy nie udzielą. Najgorszy urząd , nastawienie Pań jest szokujące. Było tak od zawsze, ale myślałam ze w czasie epidemii to trochę się zmieni, że chociaż mają trochę empatii. Dzwonię i proszę o pomoc w uzupełnieniu wniosku, miałam kilka pytań. Telefonicznie nie udzielają informacji, proszę na stronie internetowej sprawdzić otrzymałam odpowiedz. Jeszce z łaską telefon odebrany!!!!

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: